Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

'Gelredome kan overleven door extra concerten en evenementen,' zegt eigenaar Vd Kuit

Door ANP
schedule 2 min
location_on [xx]km
Momenteel zijn er zo'n 20 evenementen per jaar in het Gelredome
Stadioneigenaar Michael van de Kuit denkt het eventuele gemis van Vitesse op te kunnen vangen met extra evenementen zoals concerten. De GelreDome heeft daarvoor wel extra vergunningen nodig van de gemeente Arnhem, al wil die niet vooruitlopen op het scenario dat de Arnhemse Keuken Kampioen Divisie-club definitief verdwijnt uit het betaald voetbal.

Met het verdwijnen van Vitesse zouden negentien weekenden vrijkomen voor de GelreDome. Van de Kuit denkt dat er vanuit de evenementenbranche vraag is om die plekken op te vullen. Met de beperkte vergunning van nu worden er jaarlijks zo'n twintig evenementen georganiseerd, waarmee het om een verdubbeling zou gaan.

Van de Kuit wijst erop dat alleen de Johan Cruijff ArenA in Nederland een grotere capaciteit heeft voor concerten. "En er is veel vraag naar concerten voor een capaciteit van 35.000 tot 40.000 mensen. Maar daarvoor hebben we de gemeente nodig."

Volgens Van de Kuit is het vervolgens aan de Exploitatiemaatschappij GelreDome om een nieuwe invulling te vinden. Hij verhuurt het stadion aan die onderneming, die dan weer zorgt voor de organisatie van evenementen.

Vitesse betaalt jaarlijks 2,5 miljoen euro aan huur, evenementen verzorgen de andere half miljoen euro aan huurinkomsten. Volgens Van de Kuit heeft Vitesse aan alle betaalverplichtingen voldaan.

05 augustus '25 (14:46)

Evenementenorganisator Bon Bon Entertainment voor 'Black Music Culture' failliet

Evenementenorganisator Bon Bon Entertainment is failliet verklaard. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt in een bericht op Instagram. "Met pijn in het hart en een traan zijn wij vandaag failliet verklaard en nemen wij afscheid van Bon Bon Entertainment."

03 augustus '25 (22:09)

Pride was 'bijzondere dag,' aldus Eloise van Oranje

Eloise van Oranje heeft genoten van de Pride in Amsterdam. Op Instagram blikte de dochter van prins Constantijn en prinses Laurentien terug op de Canal Parade. De 23-jarige stond op de boot van Adam Toren.

23 januari '25 (22:34)

Half miljoen extra bezoekers in Zwolle tijdens Serious Request en Winters Zwolle

Zwolle heeft in december, in de week van Serious Request, meer dan een half miljoen extra bezoekers getrokken in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt de gemeente donderdag op haar website.

29 mei '24 (13:18)

Horecabazen weer geïnteresseerd in uitzendlicenties EK

Horecaondernemers treffen weer volop voorbereidingen om voetbalwedstrijden van het EK voetbal in Duitsland uit te zenden in hun cafés en kroegen. Dat merkt brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ook Videma, de organisatie die de licenties aan onder meer horeca en evenementenorganisatoren verstrekt, ziet meer aanvragen binnenkomen.

20 juni '23 (13:58)

Italian Fine Dining restaurant Aroma in Vaassen uitgeroepen tot ‘Italiaans Restaurant van het Jaar’

Maandagavond is het Italiaanse fine dining restaurant Aroma uit Vaassen uitgeroepen tot ‘Italiaans Restaurant van het Jaar’. Tien restaurants waren genomineerd door publiek en jury voor deze jaarlijkse onderscheiding. De publieksprijs ging naar Vicio Il Mastro Pastaio uit Amsterdam. Het Italiaans Restaurant van het Jaar is voor de elfde keer georganiseerd door Italië Magazine van Credits Media. 

20 juni '23 (13:39)

Niet vijf, maar zes chefs gaan door naar Nederlandse finale Bocuse d’Or

Maandag 19 juni was de Cookoff voor een plek in de Nederlandse finale van de Bocuse d’Or. Elf chefs kookten nek aan nek in de Kookfabriek in Rotterdam. Door het grote aantal aanmeldingen is besloten om een voorronde te organiseren. De kwaliteit was erg hoog en na een zinderende strijd hebben uiteindelijk zes chefs zich weten te plaatsen voor de Nederlandse finale die zal plaatsvinden op de horecavakbeurs Gastvrij Rotterdam op maandag 18 september, meldt Bocuse d’Or.

16 juni '23 (11:00)

Noord-Hollandse horeca en winkeliers steeds vaker te maken met geweld

Het aantal winkeldiefstallen in Noord-Holland is in de eerste maanden van 2023 met 60 procent toegenomen. Dat blijkt uit cijfers van de politie. Ook kampen veel winkeliers en horecagelegenheden vaker met geweld, intimidatie en agressie tegen personeel. Op 21 juni is dit dan ook het gespreksonderwerp tijdens de online talkshow ‘De Ondernemer Draait Door’ van Platform Veilig Ondernemen Noord-Holland. Dat meldt Haarlem Updates.

16 juni '23 (10:26)

Tijdens Cookoff Bocuse d’Or strijden dertien chefs om finaleplek

Aankomende maandag is de Cookoff voor de Bocuse d’Or Nederland. Dan gaan in totaal dertien chef-koks tegen elkaar strijden voor een plek in de Nederlandse finale, die op 18 september tijdens Gastvrij Rotterdam plaatsvindt. Vijf chefs kunnen zich plaatsen voor de finale. Dat meldt Bocuse d’Or Nederland.

16 juni '23 ( 9:42)

Voedselattractie World Food Experience dient aangepast plan in

De stichting World Food Experience heeft een nieuw plan ingediend nadat de vorige versie eind vorig jaar van tafel werd geveegd door de Raad van State. Met dit plan verwacht de organisatie wel groen licht te krijgen van de gemeente Ede en provincie Gelderland. Zo staat in de nieuwe bouwplannen dat er geen nieuwbouw komt. Dat meldt World Food Experience.