Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Hampshire Classic Hotel gekozen tot hotel van het jaar

Door Redactie Nationale Horecagids
schedule 5 min
location_on [xx]km

RIJSWIJK - Hampshire Classic in Rijswijk is maandag in het Afis Circustheater uitgeroepen tot Hotel van het Jaar in GaultMillau gids van 2012. Het vijfsterren hotel in Rijswijk opende in juni haar deuren en mag zich nu al verheugen op een dergelijke prestigieuze prijs.

Eigenaar Patrick van Zuiden mocht de prijs in ontvangst nemen van Ernst van den Berg, City Marketing manager in Den Haag. "Kansen zien, durf tonen en uitdagingen durven aangaan", zo lichtte het inspectierapport de benoeming toe.

Hotel en Spa Savarin is een vijfsterren hotel met 35 kamers en suites, een city spa met alle faciliteiten en de Mari van de Ven academy in de beautysalons. Tevens beschikt het hotel over een aantal luxe vergader- en banquetzalen, prachtige terrassen en een bar-lounge. Naast het hotel is het kwalitatief hoogstaande Restaurant Savarin gelegen.

De jury: "Het restaurant is uitgebreid met een hotel, dat onder andere beschikt over een wellness-spa, een sauna, een whirlpool, een fitnesscentrum en een stoombad en beautycentre. Mooie voorbeelden van durf en lef".

Ernst van den Berg, citymarketingmanager in Den Haag, mocht de prijs overhandigen aan goede bekenden. "Een volledig terechte keuze, de jury toont hiermee aan heel capabel te zijn", aldus Van den Berg met een knipoog.

Eigenaar Patrick van Zuiden reageerde verheugd. "Na twee jaar bouwen is dit de stimulans die je nodig hebt".

Het hotel mocht zich vorige week ook verheugen op een positieve recensie in Lekker. Hierin werd het restaurant naar grote hoogte geschreven.

Etienne Verkerk, CEO van Hampshire Hospitality feliciteerde het hotel met deze geweldige verkiezing en is verheugd een hotel van deze kwaliteit in de groep te hebben. Het is een fantastisch mooi hotel met veel potentie en deze prijs zal zeker aan een succesvolle toekomst van dit hotel bijdragen. "Wij zullen deze titel met trots uitdragen het komende jaar", aldus Verkerk.

© Nationale Horecagids

01 juli '25 ( 8:37)

Hittemaatregelen in de horeca: adviseer werknemers om koffie te mijden

In de horeca worden net als in veel andere sectoren maatregelen genomen om medewerkers te beschermen tegen de hitte. Koninklijke Horeca Nederland (KHN) wijst erop dat werkgevers moeten zorgen voor voldoende water en zonnebrandcrème. Horecabedrijven kunnen daarnaast hun werknemers adviseren cafeïne- en suikerhoudende dranken, zoals koffie en frisdrank, zo veel mogelijk te mijden.

25 juni '25 ( 8:55)

ING voorziet prijsstijgingen en sterk toename faillissementen in horeca

De prijzen in de horeca stijgen dit jaar naar verwachting gemiddeld met 5 procent, meldt ING in een nieuw rapport over de sector. De prijsstijging is lager dan de drie voorgaande jaren, maar is nog altijd hoger dan de inflatie in Nederland. Dat komt volgens de economen van de bank vooral door stijgende voedingsprijzen en oplopende personeelskosten.

19 juni '25 ( 8:38)

Werkloosheid in Nederland blijft 3,8 procent

De werkloosheid in Nederland is in mei onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in april. Gemiddeld daalde het aantal werklozen de afgelopen drie maanden licht, met 2000 per maand.

13 juni '25 (11:28)

Na eerdere daling loopt ziekteverzuim weer op in eerste kwartaal

Nederlandse werknemers waren in het eerste kwartaal van dit jaar vaker ziek vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In het eerste kwartaal van vorig jaar en ook in 2023 was er nog sprake van een daling op jaarbasis. Daarvoor steeg het ziekteverzuim juist jarenlang.

28 februari '25 ( 8:18)

Omzetgroei horeca in 2024 flink lager dan voorgaand jaar

De omzet van de horeca is in 2024 met 5,4 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De toename was lager dan in 2023. Toen kwam de omzetgroei nog uit op 12,6 procent. 2023 was het eerste jaar sinds 2020 zonder coronamaatregelen. In 2022 gold tot halverwege januari nog een harde lockdown en in maart 2022 vervielen de laatste coronamaatregelen. Dat had een positief effect op de omzetstijging van de horeca in 2023.

26 februari '25 ( 9:18)

Meerdere mensen onwel geworden in een hotel op Scheveningse Pier

Twaalf mensen zijn dinsdagavond rond 21.45 uur onwel geworden in een hotel op de Pier van Scheveningen en naar het ziekenhuis gebracht. Ze klaagden onder meer over misselijkheid en duizeligheid, zegt een woordvoerster van de brandweer.

07 februari '25 (15:57)

De horecavakbeurs voor Noord- en Oost-Nederland begint volgende week

Van 10 tot 12 februari 2025 transformeert het WTC Expo in Leeuwarden tot een bruisende ontmoetingsplek voor horecaprofessionals tijdens het Horeca EvenTT. Deze toonaangevende vakbeurs, een hoogtepunt op de nationale horeca-agenda, biedt exposanten een unieke kans om hun producten en diensten aan een breed publiek te presenteren.

17 januari '25 ( 8:45)

Horecava niet zo goed bezocht als voor corona

De grote horecavakbeurs Horecava in de RAI in Amsterdam heeft deze week meer bezoekers getrokken dan vorig jaar. Maar het waren er niet zoveel als tijdens de laatste editie voor de coronapandemie. Volgens de organisatie kwamen er meer dan 67.000 bezoekers af op het evenement. Een jaar geleden ging het om ruim 64.000 mensen.

13 januari '25 (11:44)

Faillissementen treffen hele horecasector

De stijging van het aantal faillissementen in de horeca die dit jaar wordt verwacht, zal de hele sector treffen. Dat denkt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Zowel caféhouders als restaurant- en hoteleigenaren kampen met problemen zoals de gestegen personeelskosten.

13 januari '25 (11:02)

Krapte op arbeidsmarkt blijft aanhouden, stelt Koninklijke Horeca Nederland

Horecabedrijven moeten rekening houden met aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De vergrijzing van de samenleving leidt tot minder beschikbare arbeidskrachten, zegt Marijke Vuik, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). "Een bepaalde krapte gaat er blijven."