Drank tegen kater
OOSTERWIJK - Gisteren werd een nieuw drankje 'Outox' in België gelanceerd, zo meldt Nieuwsblad.
Makers Bart Goor en zijn zakenpartner Dirk van Houdt beweren dat het drankje katers voorkomt na een nachtje stappen. 'Outox' is een fructose sap dat alcohol sneller afbreekt. Toxicoloog Jan Tytgat verteld "wie veel gedronken heeft, krijgt van fructose net nog meer hoofdpijn".
Acht jaar geleden werd het drankje al op de markt gebracht, maar het verdween toen bleek dat het niet werkte. "Maar het is niet te vergelijken met die versie van toen", beweert Dirk Van Houdt.
"Het recept is veranderd. Er zit nu veel meer fructose in, een suiker die in kleine hoeveelheden in fruit zit en die de lever een boost geeft om sneller alcohol af te breken. Met één blikje van 25 cl is in een uurtje tijd 70 procent alcohol uit je lichaam verdwenen. Drink je het net voor je gaat slapen, dan ben je de dag erna gegarandeerd katervrij."
Net voor je gaat slapen? Waarom zou je dat doen als het razendsnel 70 procent van de alcohol liquideert. Wie het op café drinkt, wordt er zo in één klap nuchter van, handig. 'Eigenlijk wel, maar dat willen we niet promoten', zegt Bart Goor. 'Het is namelijk niet de bedoeling dat we mensen aanzetten tot overmatig drankgebruik. Het gaat er hem gewoon om dat iemand na een gezellig etentje met enkele glazen wijn, daags nadien niet gestraft moet worden met een houten kop.'
Klik hier voor meer informatie over het drankje.
© Nationale Horecagids