28 november 2013 om 11:12
< 1 min lezen

‘Loonkosten werkgever stijgen met een procent’

(Novum) - Door hogere sociale premies stijgen de loonkosten voor werkgevers volgend jaar met gemiddeld een procent. Dat schrijft Het Financieele Dagblad donderdag op basis van onderzoek dat PwC voor de krant uitvoerde. De toename is exclusief salarisstijgingen en pensioenpremies. De uitkomsten zijn berekend op basis van huidige gegevens, waar tot januari nog kleine veranderingen in kunnen komen.

Van de pensioenpremies is nog niet duidelijk hoe ze zich gaan ontwikkelen, aldus een onderzoeker in de krant. Onder meer de premies voor de WW en de Ziektewet liggen volgend jaar acht tot tien procent hoger dan dit jaar door het kabinetsbeleid, schrijft het FD.

PwC berekende ook wat het kabinetsbeleid betekent voor een aantal loonstrookjes in januari. Inkomens rond de honderdduizend euro en alleenstaanden zouden er het meest op achteruit gaan, namelijk zo’n een procent. Middeninkomens rond de 32 duizend euro zouden er het meest op vooruitgaan met twee procent.

Relevante artikelen

Alles van vacaturegids
  • wijn in cadeauverpakking
    • Vacaturegids

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Vacaturegids

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg