19 augustus 2021 om 14:31
< 1 min lezen

Verdubbeling huur kost restaurant Humphrey’s in Groningen de kop

Humphrey's Groningen, dat al 30 jaar bestaat, is afgelopen dinsdag failliet verklaard. De uitbater van het pand aan de Vismarkt kon niet langer de huur betalen en daarom is het pand gesloten. Dit meldt RTV Noord.

De verhuurder, brouwerij InBev, heeft het recht om elke vijf jaar de huur aan te passen aan de hand van de gemiddelde huurprijs per locatie. De laatste keer dat dit gebeurde vroeg de verhuurder twee keer zoveel huur. De exploitaint ging daar niet mee akkoord en spande een rechtzaak aan, maar deze verloor hij.

Beslag op inventaris

Toen bleek dat de beheerder de verdubbbelde huur niet meer kon betalen liet de brouwerij beslag leggen op het inventaris. Een faillisement kon niet worden voorkomen.

Nederland heeft elf restaurants onder de naam Humphrey’s. Elke vestiging heeft zo zijn eigen verhuurder. De andere vestigingen zijn nog open.

Door: Nationale Horecagids

 

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Cafe

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland