7 augustus 2019 om 11:10
< 1 min lezen

Prijzen musea, dierentuinen en restaurants flink gestegen

De prijzen voor een dagje uit in Nederland zijn de afgelopen vijf jaar flink gestegen. Uit cijfers van CBS blijkt dat de toegangsprijzen voor musea en dierentuinen met 17 procent het meest omhoog zijn gegaan. 

Ook andere attracties, zoals sportevenementen, bioscopen en concerten, zijn duurder geworden in de afgelopen vijf jaar. De prijs voor pretparken en sportwedstrijden is met bijna 14 procent gestegen. Een bioscoop- of concertbezoek is bijna 10 procent duurder geworden.

Behalve de entreeprijzen zijn ook de kosten voor alles om het dagje heen gestegen. Prijzen in restaurants zijn gemiddeld met 12 procent gestegen in de afgelopen vijf jaar. Parkeren en het openbaar vervoer is ook duurder geworden. Alleen de brandstofkosten zijn met ongeveer 5 procent gedaald.

Ondanks de prijsstijging is het aantal mensen dat een dagje uit gaat sinds 2010 ieder jaar gestegen. 1 op de 5 bezoekers kwam uit het buitenland.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Restaurant

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26
    • Restaurant

    Dag van de Doggybag, maar meeste Nederlanders durven er in een restaurant niet om te vragen

    9 oktober 2025 om 13:43

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland