30 september 2014 om 13:20
< 1 min lezen

Aziatische kok straks weer welkom

(Novum) - Restaurants mogen straks weer gespecialiseerde koks uit Azië halen. Daarover heeft de Aziatische horecasector afspraken gemaakt met minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher (PvdA). Het 'wokakkoord' wordt woensdag gepresenteerd.

Buitenlandse koks werden sinds januari geweerd toen de herziene Wet arbeid vreemdelingen van kracht werd. Ook werkloze Nederlandse koks zonder wokervaring zouden in Aziatische restaurants overweg kunnen, maar dat bleek niet zo te zijn. Veel restaurants liepen door het ontbreken van specialisten omzet mis of moesten zelfs sluiten.

De afspraken tussen de horecasector, het UWV en Asscher hebben als doel het tekort aan Aziatische koks op korte termijn te verlichten en de Aziatische keukens in staat te stellen hun kwaliteit en authenticiteit te waarborgen.

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Restaurant

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Restaurant

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland