22 juli 2014 om 18:38
< 1 min lezen

McDonald’s boekt minder winst

(Novum) - McDonald's heeft vorig kwartaal iets minder winst geboekt, omdat het bedrijf meer kosten maakte en een hogere belastingaanslag kreeg. De Amerikaanse fastfoodketen verdiende tussen april en juni bijna 1,4 miljard dollar (ruim een miljard euro), zo maakte McDonald's dinsdag bekend. Dat is een procent minder dan een jaar eerder.

De omzet van het bedrijf steeg echter wel, met een procent naar 7,2 miljard dollar. Om dat bedrag te kunnen omzetten, moest McDonald’s echter zo’n vijf miljard uitgeven aan onder meer grondstoffen en personeel. Daarnaast moest de keten ook zo’n drie procent meer belasting betalen, waardoor onder de streep juist minder overblijft.

Over de afgelopen twee kwartalen liep de winst zelfs nog iets sterker terug. De nettowinst tussen januari en juni daalde met twee procent naar 2,6 miljard dollar. De omzet steeg in die periode naar 13,9 miljard dollar. Dat is twee procent meer dan in dezelfde maanden van vorig jaar.

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Restaurant

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Restaurant

    Arbeidsinspectie sluit De Kleine Moghul en Kohinoor van India in Groningen

    30 oktober 2025 om 10:38

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland