Horeca kan zich geen loonsverhoging veroorloven in strijd tegen koopkrachtcrisis
19 augustus 2022 om 13:27
< 1 min lezen

Horeca kan zich geen loonsverhoging veroorloven in strijd tegen koopkrachtcrisis

Om de koopkrachtcrisis tegen te gaan, roept het kabinet ondernemers op om salarissen te verhogen. De horecasector denkt niet dat het zich loonsverhogingen kan veroorloven en zet ook vraagtekens bij de effectiviteit ervan. Dit meldt De Ondernemer. 

Ondernemer Johan de Vos begrijpt dat er actie nodig is, maar is verbaasd over de oproep van het kabinet. De Vos heeft te maken met een verdubbeling van de gasprijzen en leveranciers die hun prijzen met meer dan 10 procent verhogen. Leningen die zijn afgenomen tijdens de coronacrisis, moeten nog worden terugbetaald. “En nu moeten we de lonen gaan verhogen? Dit kabinet is niet van deze wereld?”

Loonsverhoging

Hij denkt ook niet dat een loonsverhoging de consument gaat redden. Voor sommige mensen stijgt de energieprijs met 500 euro per maand. Een paar procent meer loon lost dat niet op. Dan zou iedere medewerker tot wel 1.000 euro bruto per maand erbij moeten krijgen.

Door: Nationale Horecagids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34
    • Cafe

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland