Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Michelin 2012: wat voorspellen de sterrenchefs?

Door Redactie Nationale Horecagids
schedule 5 min
location_on [xx]km

MUIDEN - De resultaten van de Michelingids voor Nederland worden dit jaar op 28 november gepubliceerd. Het is te verwachten dat Michelin ook dit jaar de gastronomische gemoederen weer danig zal bezighouden.

Alle Toprestaurants vroeg een groot aantal Nederlandse sterrenchefs welke restaurants zij voorspellen als kanshebber voor een ‘volgende' Michelinster.

Uitkomst enquête
De enquête van Alle Toprestaurants onder Nederlandse sterrenkoks, verzorgd door Elizabeth Auerbach van Elizabethonfood.com, wijst uit dat de volgende restaurants het meest worden genoemd voor een extra Michelinster:

  • 3 sterren: Inter Scaldes in Kruiningen
  • 2 sterren: De Kromme Watergang in Hoofdplaat
  • 1 ster: Bolenius in Amsterdam

Een paar steekwoorden die bij Inter Scaldes naar voren komen zijn: ‘stabiele topkwaliteit' (André van Doorn), ‘gewoon omdat het moet gebeuren' (Martijn Kajuiter) en ‘constant streven naar perfectie, degelijk en gelijk inventief' (Dick Middelweerd).

Ron Blaauw noemt De Kromme Watergang ‘ambitieus en heel goed', Erik van Loo van Parkheuvel roemt het feit dat De Kromme Watergang al 15 jaar op grote hoogte opereert.

Restaurant Bolenius in Amsterdam wordt van alle restaurants het meeste genoemd als grootste kanshebber voor de eerste ster. Het goede team (‘gepassioneerde mensen') van Bolenius wordt hierbij genoemd, Luc Kusters heeft met zijn restaurant ‘goud in handen'.

Verder wordt Hans van Wolde's Beluga in Maastricht vaak naar voren geschoven voor de derde ster, Ivy in Rotterdam en la Rive in Amsterdam voor de tweede Michelinster en restaurant Perceel, de Fuik (door de overname door Marco Poldervaart moet de ster wellicht weer verdiend worden) en Pure C van Sergio Herman voor de eerste ster.

Nederlandse sterrenrestaurants
Nederland telt op dit moment 98 sterrenrestaurants: 83 met één ster, 13 met twee sterren en 2 met drie Michelinsterren.

© Nationale Horecagids

25 juni '25 ( 8:55)

TNO: Honderdduizenden werknemers last van hitte op werkvloer

Bijna 360.000 werknemers in Nederland ervaren "hittestress" op het werk. Dat is ongeveer 4 procent van de beroepsbevolking, meldt TNO op basis van onderzoek. Koks, politieagenten, bakkers en lassers behoren tot de beroepsgroepen die het meest te lijden hebben onder ernstige hitteklachten.

22 januari '25 (14:19)

Tweehonderd mensen willen graag pannenkoeken bakken op Terschelling

Naar de functie van pannenkoekenbakker op Terschelling hebben ruim tweehonderd mensen uit heel Nederland gesolliciteerd. Eigenaresse Britt van der Wal van Eethuis Hans & Grietje zag de sollicitanten overal vandaan komen. Dat meldt Omroep Friesland.

18 november '24 ( 8:51)

Werknemers in horeca en zorg ervaren het vaakst ongewenst gedrag

Personeel in de zorg en de horeca ervaart het vaakst ongewenst gedrag op de werkvloer, bijvoorbeeld door seksuele aandacht, intimidatie, lichamelijk geweld of pesten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden, die het heeft uitgevoerd samen met TNO. Vrouwelijke werknemers ervaren vaker ongewenst gedrag dan mannelijke werknemers.

25 oktober '24 (11:48)

Akkoord over nieuwe cao horeca: vooral meer ervaren medewerkers gaan erop vooruit

Werkgevers en vakbonden FNV en CNV hebben een overeenkomst bereikt over een nieuwe cao voor horecamedewerkers. Dat melden branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) en FNV. Volgens de afspraken stijgen de lonen van werknemers in de laagste twee salarisschalen de komende twee jaar mee met het minimumloon.

23 oktober '24 ( 6:32)

Minder cafés in Nederland, maar meer restaurants en cateringbedrijven

DEN HAAG (ANP) - Het aantal cafés in Nederland is sinds 2007 met bijna een derde afgenomen. Wel kwamen er een stuk meer restaurants en bedrijven in de eventcatering bij, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers.

09 oktober '24 (10:48)

Nationale Krokettendag

Een van de meest iconische Nederlandse snacks verdient natuurlijk een eigen dag. Daarom is het op 9 oktober Nationale Krokettendag in Nederland. Er zijn tegenwoordig veel verschillende soorten kroketten te vinden. Of je nou houdt van een traditionele vleeskroket of een vegetarische variant maakt niet uit. Op 9 oktober eren we de verrukkelijke kroket. 

07 oktober '24 (13:02)

Michelin- en groene sterren uitgereikt aan deze toprestaurants

De Librije in Zwolle is het enige restaurant in Nederland dat drie Michelinsterren mag voeren. Jonnie en Thérèse Boer kregen maandag in Maastricht voor het twintigste jaar de hoogste onderscheiding in het restaurantwezen toegekend. De eerste keer dat de chef-kok van De Librije een ster kreeg was in 1993.

07 oktober '24 ( 6:04)

Welke restaurants krijgen er een Michelin- of groene ster bij?

Op de horecavakbeurs BBB in Maastricht wordt maandag bekendgemaakt welke restaurants een Michelinster (erbij) krijgen. De sterren zijn een erkenning voor chefs die op hoog gastronomisch niveau koken.

05 september '24 (13:00)

Kaas-pizza dag

Pizza is een van de meest geliefde gerechten wereldwijd, en de eenvoud van een kaas-pizza staat centraal in deze culinaire favoriet. Kaas-pizza dag is een dag waarop we de pure, onweerstaanbare smaak van kaas op een knapperige pizzabodem vieren. Deze dag is een must voor elke pizzaliefhebber en biedt een geweldige kans om even stil te staan bij de eenvoud die dit gerecht zo bijzonder maakt.

12 augustus '24 (17:32)

Drukte bij strandtenten en terrassen door mooi weer

DEN HAAG (ANP) - Het is druk in de strandtenten langs de Nederlandse stranden. Brancheorganisatie de Nederlandse Kust Vereniging (NKV) en strandtenten in Vlissingen en Scheveningen zien maandag veel gasten en volle terrassen.