11 juli 2017 om 15:32
< 1 min lezen

‘Formatierestaurant’ Garoeda mag weer openen

DEN HAAG (ANP) - Het bekende Indonesische restaurant Garoeda in Den Haag mag weer open. De inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) gaven daarvoor dinsdag na een nieuwe inspectie het groene licht, laat een woordvoerder van de dienst weten.

Het restaurant aan de Kneuterdijk moest vorige week de deuren sluiten wegens de slechte hygiëne. De horecazaak stond al een tijdje onder verscherpt toezicht van de NVWA, omdat zowel het bewaren als het hanteren van voedsel te wensen overliet.

Vlak voor de sluiting kwam het restaurant nog in de schijnwerpers, omdat D66-leider Alexander Pechtold en ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers daar probeerden hun politieke meningsverschillen bij te leggen.

Verscherpt toezicht

Donderdag zal Garoeda weer de eerste gasten ontvangen, zegt bedrijfsleider Waldie Sariman. ,,We hebben niks in huis, moeten de etenswaren bestellen en alles weer klaarmaken.” Hij baalt van de sluiting, die zes dagen duurde, niet alleen vanwege de financiële schade maar ook vanwege de slechte publiciteit. ,,We zijn afgerekend op één product, de gele rijst. Die was niet op de juiste manier gekoeld. Maar met de algehele hygiëne is niets mis, dus daaraan hoeven we niets te veranderen”, aldus Sariman.

Het restaurant blijft nog wel onder verscherpt toezicht, meldt de NVWA. Dat betekent dat er iets vaker wordt gekeken hoe het eraan toegaat in de uitspanning. Volgens Sariman komen inspecteurs altijd al regelmatig en zijn ze altijd welkom.

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Restaurant

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Restaurant

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland