25 maart 2022 om 12:42
< 1 min lezen

Horeca-college in Overijssel opent in september de deuren van school

In de gemeente Steenwijkerland is het Horeca-college Weerribben-Wieden opgericht. Studenten kunnen daar onder andere de mbo-niveau 2 opleiding tot kok en gastheer/vrouw in één jaar halen in plaats van de twee jaren die er normaal gesproken voor staan. Dit meldt Steenwijkerland.

Het initiatief is opgericht door een aantal horecaondernemers uit de regio. Het oorspronkelijke idee was om al in september 2020 te beginnen, maar vanwege de coronapandemie werd dit stopgezet. Sinds afgelopen jaar zijn de horecaondernemers opnieuw begonnen met het werken aan het initiatief. Het streven is om in september 2022 te starten met de eerste groep studenten.

Horecacampus

Studenten uit zowel de gemeente Steenwijkerland als andere delen van Nederland kunnen zich aanmelden bij het college. Er wordt een leerwerktraject aangeboden, waarbij zij volgens de horeca cao verdienen. Daarnaast is er een horecacampus ontwikkeld waar studenten een woonruimte kunnen huren.

De regionale horeca heeft baat bij de studenten die er worden opgeleid. De leerlingen krijgen namelijk naast de standaard vakken en horecalessen ook onderwijs over regio specifieke aspecten.

Door: Nationale Horecagids

Relevante artikelen

Alles van restaurant
  • wijn in cadeauverpakking
    • Cafe

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Cafe

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg