8 april 2022 om 14:08
< 1 min lezen

Fabrikant van olie- en sauzen roept klanten op kalm te blijven

Olie- en sauzenfabrikant LEVO in Franeker signaleert ongewoon bestelgedrag van hun klanten en roept hen op om kalm te blijven en niet te gaan hamsteren. Zolang de afnemers bestellen zoals gewoonlijk, kan de fabrikant zijn vaste klanten blijven voorzien. Dit meldt VMT.

LEVO produceert bak- en frituurolie, sauzen en margarines aan de horeca, industriële bedrijven en groothandels. Het familiebedrijf signaleerde na het uitbreken van de oorlog in Oekraïne een stormloop op zonnebloemolie. Sommige klanten bestelden bijvoorbeeld vijf keer zoveel dan normaal.

Voldoende alternatieven

Het familiebedrijf geeft aan dat er voldoende alternatieven zijn, zoals soja- en palmolie. De uitdaging bij LEVO zit vooral in de grote hoeveelheid bestellingen van de klanten. Simon Rollingswier, directeur van LEVO, geeft aan dat het personeel gelukkig erg flexibel is wat betreft het eerder moeten beginnen of het langer moeten doorgaan.

Tijdelijke situatie

Rollingswier verwacht dat de omstandigheden tijdelijk zijn en hoopt op korte termijn weer een voorraad te kunnen opbouwen. Het is cruciaal dat de rust in Oekraïne terugkeert. Als het langer duurt, dan is het mogelijk dat het gebrek aan zonnebloemolie aanhoudt en de vraag naar andere oliën zoals soja- en palmolie stijgt.

Door: Nationale Horecagids

Relevante artikelen

Alles van restaurant
  • wijn in cadeauverpakking
    • Cafe

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Cafe

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg