Gisteren om 13:43
< 1 min lezen

Dag van de Doggybag, maar meeste Nederlanders durven er in een restaurant niet om te vragen

Door: Nationale Horecagids / Femke van Arendonk

Het is de Dag van de Doggybag. Een restje vanuit het restaurant meenemen om huis wordt steeds normaler in Nederland. Toch vraagt een meerderheid van de mensen niet om een doggybag. Dat blijkt uit onderzoek van het Hart van Nederland-panel.

De Dag van de Doggybag is jaren geleden bedacht door milieuorganisatie Natuur & Milieu. Ze hopen hiermee voedselverspilling tegen te gaan. Restaurants bieden steeds vaker aan om de restjes mee te nemen naar huis, zo blijkt uit cijfers van de organisatie.

Vragen om een doggybag

Toch blijft het lastig om er zelf naar te vragen. 34 procent van de Nederlanders heeft een keer om een doggybag gevraagd. 57 procent vindt het gênant om er in het restaurant naar te vragen.

Etiquettedeskundige Reinildis van Ditzhuyzen laat weten dat niemand zich hoeft te schamen. “Als je om een doggybag vraagt, ben je eerlijk over wat je doet. Je hebt al voor het eten betaald, dus stelen is het niet.” Volgens haar belandt het overgebleven eten anders in de vuilnisbak. Met een doggybag help je ook de restaurantmedewerkers, want zij hoeven minder op te ruimen en af te wassen.

Standaard aanbieden

84 procent van de Nederlanders vindt het wel normaal als andere mensen in het restaurant om een doggybag vragen. Driekwart van de Nederlands ziet graag dat restaurants een doggybag standaard aanbieden.

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Restaurant

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    Gisteren om 14:26
    • Restaurant

    Tribuut aan Jonnie Boer tijdens uitreiking Michelinsterren

    6 oktober 2025 om 13:24

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland