Consumenten gaven flink meer uit aan horeca in december
15 februari 2023 om 09:59
< 1 min lezen

Consumenten gaven flink meer uit aan horeca in december

Huishoudens hebben in december flink meer uitgegeven dan een jaar eerder, becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral aan diensten zoals de horeca gaven we veel meer uit. Maar dat heeft ook te maken met het feit dat er eind 2021 nog een coronalockdown was.

In totaal gaven huishoudens 9,9 procent meer uit dan een jaar eerder. Aan diensten gaven consumenten bijna 20 procent meer uit, zelfs gecorrigeerd voor de inflatie. Maar aan goederen gaven ze minder uit. Daar noteerde het CBS een daling van 0,6 procent.

Vooral de uitgaven aan eten, dranken en tabak daalden. Dat hangt samen met het feit dat Kerstmis in 2021 thuis moest worden gevierd. Wel gaven huishoudens meer uit aan kleding, schoenen en lederwaren.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van restaurant
  • wijn in cadeauverpakking
    • Cafe

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Cafe

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44