Vooral ondernemers in detailhandel, transport en horeca slachtoffer criminaliteit
Vier op de tien ondernemers is het afgelopen jaar slachtoffer geweest van criminaliteit. Ongeveer de helft van de ondernemers ligt dan ook weleens wakker van criminaliteit: omdat het hen is overkomen of omdat ze bang zijn dat ze er in de toekomst mee te maken krijgen.
Dat blijkt uit een enquête van het ING Economisch Bureau en De Zaak , gehouden onder 410 mkb’ers. Vooral ondernemers in de detailhandel (68%), de transportsector (60%) en de horeca (55%) zijn het afgelopen jaar vaak slachtoffer geweest van criminaliteit.
Diefstal
Het is vooral diefstal waarmee ondernemers vaak geconfronteerd worden. Bij 62% van de ondernemers die te maken heeft gehad met criminaliteit, gaat het om deze vorm. Voor ongeveer één op de zes ondernemers was dat vandalisme en computercriminaliteit.
Eigen personeel
Bij diefstal gaat het vooral om diefstal door derden. Eén op de vijf bestolen ondernemers geeft aan dat (ook) door personeel wordt gestolen. De schade van de diefstal door eigen personeel vormt 8% van de totaalschade.