Topeconoom ECB: volgend jaar waarschijnlijk meer renteverhogingen
22 november 2022 om 10:21
< 1 min lezen

Topeconoom ECB: volgend jaar waarschijnlijk meer renteverhogingen

De Europese Centrale Bank (ECB) zal volgend jaar waarschijnlijk doorgaan met het verhogen van de rente om de hoge inflatie aan te pakken. Dat zei ECB-hoofdeconoom Philip Lane in een interview met de financiële website Market News.

De ECB is bezig de rente agressief te verhogen tegen de inflatie. De afgelopen twee keer ging dat met stappen van driekwart procentpunt. In december zal de rente waarschijnlijk opnieuw worden verhoogd. “Ik denk niet dat dat de laatste renteverhoging zal zijn”, aldus Lane.

Het is volgens Lane echter niet zeker dat het in december opnieuw om een rentestap van 0,75 procentpunt zal gaan. Binnen de ECB zou worden gezinspeeld op een verhoging met 0,5 procentpunt, mede door toenemende zorgen over een recessie door die renteverhogingen. De rentevergadering is op 15 december.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van restaurant
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34
    • Cafe

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland