The Social Hub Eindhoven stelt kamers beschikbaar aan economisch daklozen
20 april 2023 om 14:10
< 1 min lezen

The Social Hub Eindhoven stelt kamers beschikbaar aan economisch daklozen

The Social Hub in Eindhoven stelt enkele kamers beschikbaar aan economisch daklozen. Deelnemers die er verblijven krijgen structurele ondersteuning en begeleiding van stichting Springplank. Dit meldt Hospitality Management. 

GiveMe5, het programma van stichting The Present Move, waar The Social Hub Eindhoven zich bij heeft aangesloten, nodigt hotels uit om vijf kamers of 1 procent van de totale bezetting beschikbaar te stellen aan economisch daklozen. Deze daklozen hebben bijvoorbeeld door een scheiding, ontslag of faillissement hun huis verloren.

Geen klein gebaar

Marnix Geus, oprichter van The Present Movement: “Op straat is het leven keihard. Je leeft en overleeft per dag waardoor er geen ruimte is om over de toekomst na te kunnen denken. Door een veilige slaapplek voor jezelf te hebben, komt de rust weer terug en daarmee ook de moed en hoop om weer te kunnen dromen over het eigen bestaan.” Hoteleigenaren maken volgens hen een klein gebaar, maar het is voor een dakloze levensveranderend, aldus Geus.

Door: Nationale Horecagids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van hotel
  • wijn in cadeauverpakking
    • Hotel

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Hotel

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44