9 augustus 2011 om 15:33
< 1 min lezen

Tegen de trend in meer vacatures horeca

AMSTERDAM (Novum) – Het online vacatureaanbod is in juli licht gedaald ten opzichte van de maand ervoor.

Dat blijkt dinsdag uit een barometer over de online-arbeidsmarkt van Monsterboard.nl die met één punt is gedaald tot 97. De index stond wel een punt hoger dan in juli van 2010.

De stijging in het aantal online vacatures was op jaarbasis het sterkst in de horeca en toerisme, gevolgd door transport, productie en IT. Er werden minder onderwijsvacatures online gezet.

Nederland presteerde wisselend tussen de Europese buurlanden. Ten opzichte van vorig jaar steeg het Europese vacatureaanbod met 24 punten, waar de stijging in Nederland één punt bedroeg. Het vacatureaanbod in Duitsland steeg het hardst, gevolgd door Frankrijk en Zweden.

HR-secties
Ten opzichte van juni daalde het Europese vacatureaanbod in juli net als in Nederland licht met een punt. Alleen in Italië en Duitsland steeg het aanbod. In de rest van Europa daalde het aantal vacatures deze maand juist.

De barometer wordt gebaseerd op miljoenen vacatures van representatieve carrièresites en HR-secties van corporate websites, inclusief de websites van Monsterboard zelf.

Relevante artikelen

Alles van hotel
    • Hotel

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Hotel

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland