Tegen de trend in meer vacatures horeca
AMSTERDAM (Novum) – Het online vacatureaanbod is in juli licht gedaald ten opzichte van de maand ervoor.
Dat blijkt dinsdag uit een barometer over de online-arbeidsmarkt van Monsterboard.nl die met één punt is gedaald tot 97. De index stond wel een punt hoger dan in juli van 2010.
De stijging in het aantal online vacatures was op jaarbasis het sterkst in de horeca en toerisme, gevolgd door transport, productie en IT. Er werden minder onderwijsvacatures online gezet.
Nederland presteerde wisselend tussen de Europese buurlanden. Ten opzichte van vorig jaar steeg het Europese vacatureaanbod met 24 punten, waar de stijging in Nederland één punt bedroeg. Het vacatureaanbod in Duitsland steeg het hardst, gevolgd door Frankrijk en Zweden.
HR-secties
Ten opzichte van juni daalde het Europese vacatureaanbod in juli net als in Nederland licht met een punt. Alleen in Italië en Duitsland steeg het aanbod. In de rest van Europa daalde het aantal vacatures deze maand juist.
De barometer wordt gebaseerd op miljoenen vacatures van representatieve carrièresites en HR-secties van corporate websites, inclusief de websites van Monsterboard zelf.