Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Tien miljoen voor Hotel Graaf Bernstorff op Schiermonnikoog

Door Nationale Horecagids
schedule 6 min
location_on [xx]km
Tien miljoen voor Hotel Graaf Bernstorff op Schiermonnikoog / Foto: "Schiermonnikoog Hotel Graaf Bernstorff en walviskaak" door ankeric @ Mapillary.com
Stap op de boot met 9.995.000 euro en je bent een hotel op Schiermonnikoog rijker. Eigenaar Remko de Bruijne van Hotel Graaf Bernstorff zet de onderneming na tien jaar te koop. De ondernemer vindt dat het na een decennium tijd is voor iets nieuws, meldt Dagblad van het Noorden.

Eigenlijk was het negen jaar geleden toen De Bruijne het hotel al te koop wou zetten. Inmiddels wordt al een jaar geprobeerd een nieuwe koper te vinden. Het hotel staat wel pas sinds 5 juni op de huizensite Funda. De Bruijne geeft aan dat zij eerst via eigen kanalen een koper wouden vinden. Daar zijn volgens hem ook partijen op afgekomen, waaronder ook Fletcher Hotels. Toch vindt Remko dat deze formule niet bij het hotel past.

Het is tijd

Graaf Bernstorff is een horecacomplex dat je moeilijk zult missen. Naast het hotel zitten er in het gebouw ook appartementen, suites, woningen en staat er voor het pand een groot terras met 260 zitplaatsen.

De Bruijne nam het hotel over uit een faillissement. Daarna ging hij zelf aan de slag met het uitbreiden en vernieuwen van het hotel. Er werden onder andere de suites toegevoegd, naast het nieuwe VVV-kantoor aan de Rheeweg.

Wat is dan de reden dat de ondernemer stopt met het uitbaten van het hotel? Voorheen heeft De Bruijne in de aannemerij gewerkt. Wil hij daar terug naartoe?

Er staan huizen op het eiland die zijn gebouwd en verbouwd door De Bruijne. Echter heeft de ondernemer de hotelschool gedaan en geeft aan dat de horeca echt in zijn bloed zit: “Horeca is voor mij ‘normaler’ dan bouwen. Ik ben nu 55, heb nog een aantal mooie jaren te gaan en de ondernemer in mij zegt met dat ik toe ben aan iets nieuws.” Ook geeft hij aan dat hij veel dacht over de tijd na het hotel. “Dan weet je dat het tijd is”, aldus De Bruijne.

Hotel Graaf Bernstorff

In 1998 werd het hotel op Schiermonnikoog geopend door een particuliere eigenaar, waar het hotel ook naar is vernoemd. Sinds 2013 is Remko de eigenaar van het pand, dat failliet was gegaan onder het bewind van de vorige uitbater. In het hotel tel je negen standaard en acht luxe kamers, een restaurant met ongeveer 75 zitplaatsen, een bibliotheek en bar met 30 zitplekken en een groot terras waar 260 mensen plaats kunnen nemen. Ook staan er 29 appartementen achter het hoofdgebouw in eigendom van particulieren. Het hotel huurt hier 25 van voor exploitatie.

Verdere uitbreiding mogelijk

Op ongeveer honderd meter afstand van het hoofdgebouw staan nog zeventien hotelsuites. Achter het hotel is er ruimte voor ongeveer 25 nieuwe hotelkamers en studio’s. Dit past allemaal binnen het bestemmingsplan. Naast de kamers en studio’s is er ook ruimte voor een hotelwellness, op de plaats waar nu een personeelswoning staat.

In de verkoop van het hotel gaan ook drie zelfstandige appartementen mee, plus twee 2-onder-1-kap woningen.

28 februari '25 ( 8:18)

Omzetgroei horeca in 2024 flink lager dan voorgaand jaar

De omzet van de horeca is in 2024 met 5,4 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De toename was lager dan in 2023. Toen kwam de omzetgroei nog uit op 12,6 procent. 2023 was het eerste jaar sinds 2020 zonder coronamaatregelen. In 2022 gold tot halverwege januari nog een harde lockdown en in maart 2022 vervielen de laatste coronamaatregelen. Dat had een positief effect op de omzetstijging van de horeca in 2023.

26 februari '25 ( 9:18)

Meerdere mensen onwel geworden in een hotel op Scheveningse Pier

Twaalf mensen zijn dinsdagavond rond 21.45 uur onwel geworden in een hotel op de Pier van Scheveningen en naar het ziekenhuis gebracht. Ze klaagden onder meer over misselijkheid en duizeligheid, zegt een woordvoerster van de brandweer.

07 februari '25 (15:57)

De horecavakbeurs voor Noord- en Oost-Nederland begint volgende week

Van 10 tot 12 februari 2025 transformeert het WTC Expo in Leeuwarden tot een bruisende ontmoetingsplek voor horecaprofessionals tijdens het Horeca EvenTT. Deze toonaangevende vakbeurs, een hoogtepunt op de nationale horeca-agenda, biedt exposanten een unieke kans om hun producten en diensten aan een breed publiek te presenteren.

17 januari '25 ( 8:45)

Horecava niet zo goed bezocht als voor corona

De grote horecavakbeurs Horecava in de RAI in Amsterdam heeft deze week meer bezoekers getrokken dan vorig jaar. Maar het waren er niet zoveel als tijdens de laatste editie voor de coronapandemie. Volgens de organisatie kwamen er meer dan 67.000 bezoekers af op het evenement. Een jaar geleden ging het om ruim 64.000 mensen.

13 januari '25 (11:44)

Faillissementen treffen hele horecasector

De stijging van het aantal faillissementen in de horeca die dit jaar wordt verwacht, zal de hele sector treffen. Dat denkt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Zowel caféhouders als restaurant- en hoteleigenaren kampen met problemen zoals de gestegen personeelskosten.

13 januari '25 (11:02)

Krapte op arbeidsmarkt blijft aanhouden, stelt Koninklijke Horeca Nederland

Horecabedrijven moeten rekening houden met aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De vergrijzing van de samenleving leidt tot minder beschikbare arbeidskrachten, zegt Marijke Vuik, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). "Een bepaalde krapte gaat er blijven."

13 januari '25 ( 9:33)

Brancheclub noemt 2024 een ‘uitdagend’ jaar voor de horeca

Het jaar 2024 was "uitdagend" voor de Nederlandse horeca. Dat meldt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tijdens de jaarlijkse horecavakbeurs Horecava. De brancheorganisatie verwijst daarbij naar personeelstekorten en stijgende kosten voor onder meer restaurant-, hotel- en caféhouders.

08 januari '25 ( 9:03)

Flinke toename faillissementen in horeca verwacht, aldus ABN AMRO

Het aantal faillissementen van restaurants en andere eetgelegenheden loopt dit jaar waarschijnlijk op tot een recordhoogte, denken deskundigen van ABN AMRO. Zij rekenen dit jaar op ongeveer 450 bankroeten in de sector in Nederland. Dat zou neerkomen op een ruime verdubbeling ten opzichte van 2023. Over heel 2024 zijn nog geen cijfers beschikbaar.

18 november '24 (10:18)

Drie personen opgepakt na schietincident in hotelkamer in Schiedam

Bij een schietpartij in de nacht van zaterdag op zondag in het Van der Valkhotel in Schiedam is iemand gewond geraakt, meldt de politie. Drie mannen zijn aangehouden.

06 november '24 (13:45)

Top 10 beste leerbedrijven horeca 2024/2025 bekendgemaakt

Stichting Vakbekwaamheid Horeca (SVH) heeft vandaag de top 10 bekendgemaakt van de jaarlijkse wedstrijd Beste Leerbedrijf Horeca 2024/2025. Uit maar liefst 79 genomineerde leerbedrijven zijn de beste tien geselecteerd. Deze bedrijven zijn stuk voor stuk voorbeelden van excellentie in opleiden binnen de horecasector. Eind november zal blijken welke drie bedrijven de finale bereiken. Zo meldt Entree Magazine.