Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Dit saunahotel opent in 2025 en hoopt met restaurant op een Michelinster

Door Redactie Nationale Horecagids
schedule 5 min
location_on [xx]km
Dit saunahotel opent in 2025 en hoopt met restaurant op een Michelinster
Op 17 mei gaat de bouw van het nieuwe Hotel Berendonck in Wijchen van start. Het gaat nog wel even duren voordat het klaar is: de opening van het hotel op het terrein van Thermen Berendonck staat gepland voor 1 maart 2025. Wel heeft het hotel al grootse ambities, meldt de Gelderlander.

Fabian Dolman, de directeur van moederbedrijf Thermen Resorts, geeft aan dat op 17 mei de symbolische start van de bouw begint. Dat gebeurt niet met de eerste paal of steen, maar met de kelder. Dolman zegt dat dit een prefab is, vooraf klaargemaakt. Daarmee kunnen zij snel een grote sprong maken in de bouw.

Toch zal de constructie van het hotel nog twee jaar duren. Het hotel komt te staan op de plaats waar werknemers nu kunnen parkeren. Dolman geeft aan dat zij vooralsnog op 1 maart 2025 mikken maar dat dit afhankelijk is van de omstandigheden, zoals het weer.

Vertraging

Voorheen was de hoop dat het hotel al eerder kon openen, aan het eind van dit jaar. Door de coronapandemie is dit uitgesteld. Het was onrustig in de bouwwereld en ook bouwmaterialen waren erg duur. Dolman zegt dat zij daarom de tijd hebben genomen om een goede deal te vinden. Deze week zijn alle contracten ondertekend.

Groene omgeving

Omdat het hotel in een natuurgebied komt, de Berendonck, zijn er afspraken gemaakt met de gemeente. Ook is de plaatsing van het stuk kelder misschien wel één van de meest omstreden bouwmomenten in de recente Wijchense geschiedenis. De gemeente heeft voor lange tijd geprobeerd om de komst van het hotel de voorkomen. Die zou niet goed passen in de groene omgeving van het natuurgebied.

Toen veranderde het standpunt van de gemeente. Die vond dat het toerisme in de regio wel een oppeppertje kon gebruiken. Dat zou goed kunnen met de komst van een nieuw hotel. Vervolgens deed Dolman meerdere beloftes aan de gemeente en natuurclubs om de natuur intact te houden.

Zo is het hotel 50 meter verschoven. Dan kan een oude eik blijven staan. Ook heeft Thermen Resorts aangegeven dat er voor elke boom die zij kappen twee nieuwe worden geplant.

Het hotel wordt ook iets kleiner dan oorspronkelijk de bedoeling. Daar zouden in eerste instantie 114 kamers komen, maar nu worden dit er 103. Om de beleving te versterken wil Dolman twee restaurants openen. Zijn hoop is om met één hiervan een Michelinster te halen.

Door: Nationale Horecagids

12 september '25 (10:54)

Daling faillissementen zet door

Het aantal faillissementen is in augustus opnieuw afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen vorige maand 278 bedrijven failliet. Dat zijn 54 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 16 procent. Vergeleken met juli daalde het aantal faillissementen met 7 procent.

09 september '25 ( 9:30)

Oplichting na datalek treft gasten Van der Valk-hotels

Hotelketen Van der Valk zegt dat een aantal gasten is opgelicht na een hack waarbij cybercriminelen gegevens hebben gestolen. Hackers konden enkele honderden reserveringen inzien van een Van der Valk Exclusief-hotel in Almere, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant meldde vrijdag dat ook een locatie in Amsterdam te maken heeft gehad met een gegevenslek dat tot oplichting leidde.

08 september '25 (10:13)

Onderzoek naar sterfgeval in Eindhovens hotel

De politie onderzoekt zondagochtend het overlijden van een man in een hotel in Eindhoven. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk. Volgens een woordvoerster van de politie valt "niet 100 procent uit te sluiten" dat sprake is van een misdrijf.

02 september '25 ( 9:20)

Omzet horeca groeit met 5,5 procent in tweede kwartaal

De horeca in Nederland heeft in het tweede kwartaal van 2025 opnieuw groei laten zien. Volgens cijfers van het CBS steeg de omzet met 5,5 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Daarmee ligt de stijging hoger dan in het eerste kwartaal, toen de groei nog 3,4 procent bedroeg. Dit meldt CBS.

01 september '25 ( 9:58)

1100 Nederlandse hotels stappen in claim tegen Booking

Bijna 1100 Nederlandse hotels hebben zich aangesloten bij een massaclaim tegen Booking.com. Dat bevestigt een woordvoerster van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) na berichtgeving van de NOS. De hotels eisen compensatie voor geleden schade door clausules van de bekende hotelboekingssite om niet elders lagere prijzen te kunnen bieden.

26 augustus '25 (10:00)

Veel Nederlanders verrast door hoge horecarekening, vooral jongeren

Bijna de helft van de Nederlanders ervaart regelmatig dat een rekening in de horeca hoger uitvalt dan verwacht. Dat blijkt uit onderzoek van betaalplatform myPOS. Vooral jongeren tussen de 18 en 34 jaar geven aan vaker geschrokken te zijn van de kosten. Dit meldt Metronieuws.

01 juli '25 ( 8:37)

Hittemaatregelen in de horeca: adviseer werknemers om koffie te mijden

In de horeca worden net als in veel andere sectoren maatregelen genomen om medewerkers te beschermen tegen de hitte. Koninklijke Horeca Nederland (KHN) wijst erop dat werkgevers moeten zorgen voor voldoende water en zonnebrandcrème. Horecabedrijven kunnen daarnaast hun werknemers adviseren cafeïne- en suikerhoudende dranken, zoals koffie en frisdrank, zo veel mogelijk te mijden.

25 juni '25 ( 8:55)

ING voorziet prijsstijgingen en sterk toename faillissementen in horeca

De prijzen in de horeca stijgen dit jaar naar verwachting gemiddeld met 5 procent, meldt ING in een nieuw rapport over de sector. De prijsstijging is lager dan de drie voorgaande jaren, maar is nog altijd hoger dan de inflatie in Nederland. Dat komt volgens de economen van de bank vooral door stijgende voedingsprijzen en oplopende personeelskosten.

19 juni '25 ( 8:38)

Werkloosheid in Nederland blijft 3,8 procent

De werkloosheid in Nederland is in mei onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in april. Gemiddeld daalde het aantal werklozen de afgelopen drie maanden licht, met 2000 per maand.

13 juni '25 (11:28)

Na eerdere daling loopt ziekteverzuim weer op in eerste kwartaal

Nederlandse werknemers waren in het eerste kwartaal van dit jaar vaker ziek vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In het eerste kwartaal van vorig jaar en ook in 2023 was er nog sprake van een daling op jaarbasis. Daarvoor steeg het ziekteverzuim juist jarenlang.