Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Grootste supermarkt Nederland van de baan: Steenwijk krijgt nu Family Fun Zone

Door Redactie Nationale Horecagids
schedule 7 min
location_on [xx]km
Er komt definitief geen hypermarkt bij Steenwijk. Vorige jaar keurde de Raad van State de plannen – onder bepaalde voorwaarden - nog goed, maar de projectontwikkelaar laat nu weten niet aan de eisen te kunnen voldoen. In plaats daarvan wordt er nu ingezet op een Family Fun Zone op het bedrijventerrein Eeserwold langs de A32. Dit melden de Stentor en Distrifood.
In het voorjaar van 2018 leek het er nog op dat de hypermarkt er zou komen; de Raad van State keurde toen nog de plannen goed voor de bouw van een 12.000 vierkante meter grote hypermarché naar Frans model, mits 51 procent van het totale verkoopvloeroppervlak zou bestaan uit het reguliere assortiment van een supermarkt. Daar lijkt nu niet aan te kunnen worden voldaan: ,,Het blijkt niet mogelijk om een aantrekkelijk en eigentijds shoppingcentrum inclusief Hypermarkt op Eeserwold te realiseren binnen de laatste uitspraken van de Raad van State”, zo stelt Paul Evers van projectontwikkelaar Focus Real Estate tegenover de Stentor
 
Door veel winkeliers van Steenwijk wordt opgelucht gereageerd: die zagen de komst van een groot winkelcentrum met hypermarkt aan de rand van de stad niet zitten, omdat dit een ontwrichtend effect zou hebben op de middenstand in de binnenstad. Nu liggen er plannen van de projectontwikkelaar om een Family Fun Zone aan te leggen op het Eeserwold-terrein. Deze zou onder meer moeten bestaan uit verschillende soorten horeca, waaronder een hotel en restaurants, zo laat Evers weten.
 

Twijfel

 
Bij Koninklijke Horeca Nederland zijn er echter twijfels of de Family Fun Zone in die vorm er wel komt. Hellen Massen, regiomanager Overijssel & Noordoostpolder voor de KHN, stelt dat er vooral dagtoerisme is in en rondom Steenwijk, en dat is voor een hotel niet het aantrekkelijkste startpunt om een vestiging te openen. Ze ziet meer heil in leisure: “Daarmee kun je toeristen wellicht wel naar de gemeente trekken en langer vasthouden” – iets wat met name in de wintermaanden welkom zou zijn volgens Massen: dan is er volgens haar maar weinig te doen in Steenwijk.
 

Grootste supermarkt van Nederland

 
Als alle plannen waren doorgegaan zou Steenwijk in één klap de grootste supermarkt van Nederland hebben gehad, die twee keer zo groot zou zijn geweest als de huidige nummer 1; de Jumbo Foodmarkt aan de Rat Verleghstraat 4 in Breda, die 6.000 vierkante meter verkoopoppervlak telt. Het fenomeen hypermarkt is in Nederland nooit echt aangeslagen volgens Distrifood. Voor de echte hypermarché-ervaring blijft Frankrijk het epicentrum. Ten zuidoosten van Parijs, in Villiers-en-Bière, zit de grootste hypermarkt van Europa: een Carrefour van 24.000 vierkante meter.
 
Door: Nationale Horecagids
28 februari '25 ( 8:18)

Omzetgroei horeca in 2024 flink lager dan voorgaand jaar

De omzet van de horeca is in 2024 met 5,4 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De toename was lager dan in 2023. Toen kwam de omzetgroei nog uit op 12,6 procent. 2023 was het eerste jaar sinds 2020 zonder coronamaatregelen. In 2022 gold tot halverwege januari nog een harde lockdown en in maart 2022 vervielen de laatste coronamaatregelen. Dat had een positief effect op de omzetstijging van de horeca in 2023.

26 februari '25 ( 9:18)

Meerdere mensen onwel geworden in een hotel op Scheveningse Pier

Twaalf mensen zijn dinsdagavond rond 21.45 uur onwel geworden in een hotel op de Pier van Scheveningen en naar het ziekenhuis gebracht. Ze klaagden onder meer over misselijkheid en duizeligheid, zegt een woordvoerster van de brandweer.

07 februari '25 (15:57)

De horecavakbeurs voor Noord- en Oost-Nederland begint volgende week

Van 10 tot 12 februari 2025 transformeert het WTC Expo in Leeuwarden tot een bruisende ontmoetingsplek voor horecaprofessionals tijdens het Horeca EvenTT. Deze toonaangevende vakbeurs, een hoogtepunt op de nationale horeca-agenda, biedt exposanten een unieke kans om hun producten en diensten aan een breed publiek te presenteren.

17 januari '25 ( 8:45)

Horecava niet zo goed bezocht als voor corona

De grote horecavakbeurs Horecava in de RAI in Amsterdam heeft deze week meer bezoekers getrokken dan vorig jaar. Maar het waren er niet zoveel als tijdens de laatste editie voor de coronapandemie. Volgens de organisatie kwamen er meer dan 67.000 bezoekers af op het evenement. Een jaar geleden ging het om ruim 64.000 mensen.

13 januari '25 (11:44)

Faillissementen treffen hele horecasector

De stijging van het aantal faillissementen in de horeca die dit jaar wordt verwacht, zal de hele sector treffen. Dat denkt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Zowel caféhouders als restaurant- en hoteleigenaren kampen met problemen zoals de gestegen personeelskosten.

13 januari '25 (11:02)

Krapte op arbeidsmarkt blijft aanhouden, stelt Koninklijke Horeca Nederland

Horecabedrijven moeten rekening houden met aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De vergrijzing van de samenleving leidt tot minder beschikbare arbeidskrachten, zegt Marijke Vuik, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). "Een bepaalde krapte gaat er blijven."

13 januari '25 ( 9:33)

Brancheclub noemt 2024 een ‘uitdagend’ jaar voor de horeca

Het jaar 2024 was "uitdagend" voor de Nederlandse horeca. Dat meldt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tijdens de jaarlijkse horecavakbeurs Horecava. De brancheorganisatie verwijst daarbij naar personeelstekorten en stijgende kosten voor onder meer restaurant-, hotel- en caféhouders.

08 januari '25 ( 9:03)

Flinke toename faillissementen in horeca verwacht, aldus ABN AMRO

Het aantal faillissementen van restaurants en andere eetgelegenheden loopt dit jaar waarschijnlijk op tot een recordhoogte, denken deskundigen van ABN AMRO. Zij rekenen dit jaar op ongeveer 450 bankroeten in de sector in Nederland. Dat zou neerkomen op een ruime verdubbeling ten opzichte van 2023. Over heel 2024 zijn nog geen cijfers beschikbaar.

18 november '24 (10:18)

Drie personen opgepakt na schietincident in hotelkamer in Schiedam

Bij een schietpartij in de nacht van zaterdag op zondag in het Van der Valkhotel in Schiedam is iemand gewond geraakt, meldt de politie. Drie mannen zijn aangehouden.

06 november '24 (13:45)

Top 10 beste leerbedrijven horeca 2024/2025 bekendgemaakt

Stichting Vakbekwaamheid Horeca (SVH) heeft vandaag de top 10 bekendgemaakt van de jaarlijkse wedstrijd Beste Leerbedrijf Horeca 2024/2025. Uit maar liefst 79 genomineerde leerbedrijven zijn de beste tien geselecteerd. Deze bedrijven zijn stuk voor stuk voorbeelden van excellentie in opleiden binnen de horecasector. Eind november zal blijken welke drie bedrijven de finale bereiken. Zo meldt Entree Magazine.