Hotel-Restaurant In den Stallen gaat mogelijk vluchtelingen opvangen
13 oktober 2022 om 12:14
< 1 min lezen

Hotel-Restaurant In den Stallen gaat mogelijk vluchtelingen opvangen

Hotel-Restaurant In den Stallen wordt binnenkort mogelijk gebruikt als asielopvang voor veertig tot tachtig vluchtelingen uit Oekraïne en twintig statushouders. Vrijdag gaat de gemeente Oldambt in gesprek met omwonenden van hotel-restaurant dat onlangs is overgenomen door een ontwikkelbedrijf uit Schiedam. Dit meldt het Dagblad van het Noorden. 

De burgemeester van Oldambt weet dat sommige inwoners voor asielopvang zijn en andere zich zorgen maken over de veiligheid. Dat snapte ze, maar ze vindt het de verantwoordelijkheid van de gemeente op voor opvang van statushouders te zorgen. “En voor de Oekraïense vluchtelingen geldt dat de oorlog voorlopig nog niet voorbij is.”

Snellere doorstroom

In City Hotel in Winschoten zijn al vijftig Oekraïners geplaatst. En in de voormalige Rabobank in Scheemda komen mogelijk zo’n tachtig vluchtelingen. In de gemeente Oldambt komt daar nu mogelijk In den Stallen bij, waar veertien hotelkamers beschikbaar zijn en diverse zalen. De kamers worden waarschijnlijk ingezet voor een snellere doorstroom van statushouders en ontlasting van Ter Apel.

Door: Nationale Horecagids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van hotel
    • Hotel

    Probleemschulden nemen toe in de horeca

    5 december 2025 om 11:41
    • Hotel

    Comfort van hotelgasten wint het van klimaatambities

    25 november 2025 om 08:37

Aankomende evenementen

11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland