12 januari 2012 om 12:33
< 1 min lezen

Geen crisis voor bed & breakfast in Nederland

AMSTERDAM – Bed & breakfasts (B&B) in Nederland hebben het in 2011 goed gedaan. Ondanks de economische crisis nam het aantal reserveringsaanvragen op Bedandbreakfast.nl met bijna een vijfde toe. Ook het aantal B&B’s op de website blijft toenemen.

De B&B-eigenaren kregen in 2011 gemiddeld meer gasten over de vloer dan het jaar ervoor. Het aantal reserveringsaanvragen op Bedandbreakfast.nl groeide harder dan het aantal B&B’s op de website.

In 2011 ontvingen de B&B’s op Bedandbreakfast.nl 19,4 procent meer reserveringsaanvragen dan in 2010. Het aantal bed & breakfasts op Bedandbreakfast.nl groeide vorig jaar met 7,5 procent tot een totaal van 4.248 op 31 december 2011.

Al jarenlang neemt de vraag naar B&B’s toe en groeit het aantal accommodaties in Nederland. Bed & Breakfast Nederland (BBN) verwacht dat er ook in 2012 meer B&B’s bij zullen komen. Alleen al in het nieuwe jaar heeft BBN ruim twintig aanvragen ontvangen voor de B&B-startersgids.

De grote vraag van toeristen naar B&B-accommodaties geeft aan dat er ruimte is voor nieuwe bed & breakfasts. Ook de economische crisis is een stimulans: een B&B kan een mooie bijverdienste opleveren.

Binnenkort lanceert BBN een nieuwe startersgids voor mensen die een B&B in Nederland willen starten. In de gids staat actuele informatie over de B&B-branche, wetgeving en marketing. Inschrijven voor de gids kan hier.

© Nationale Horecagids

Relevante artikelen

Alles van hotel
    • Hotel

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Hotel

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland