26 juni 2013 om 00:03
< 1 min lezen

ABN AMRO-toernooi levert Rotterdam 6,4 miljoen op

(Novum) – Het ABN AMRO World Tennis Tournament levert Rotterdam 6,4 miljoen euro op. Dat becijferden de Hogeschool Rotterdam en onderzoeksbureau Meerwaarde, meldt Rotterdam Topsport dinsdag. Twee derde daarvan werd door bezoekers gedaan, 2,2 miljoen werd door de toernooiorganisatie uitgegeven.

Het toernooi leverde ook buiten de stad geld op. In de regio en de rest van het land wordt nog eens 4,2 miljoen euro uitgegevenals gevolg van het ATP-toernooi in Ahoy.

Eerder liet Rotterdam Topsport al onderzoek doen naar andere grote evenementen in dehavenstad. Het Grand Départ van de Tour de France in 2010 leverde Rotterdam met 33 miljoen euro het meeste op. Ook het WK turnen in 2010 (6,5 miljoen) en het WK tafeltennis een jaar later (5,5 miljoen) waren goed voor de locale economie.

Relevante artikelen

Alles van hotel
    • Hotel

    Nederlandse reiziger wijkt massaal uit naar buurlanden na btw-verhoging

    21 januari 2026 om 09:21
    • Hotel

    Problemen op Schiphol zorgen voor drukte in nabijgelegen hotels

    8 januari 2026 om 13:29

Aankomende evenementen

08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland