3 november 2011 om 09:51
< 1 min lezen

Van Dobben en Kwekkeboom en Mora gaan samen kroketten maken

GRONINGEN (ANP) – Als het aan de eigenaars ligt, gaan de bekende snackfabrikanten Mora, Van Dobben en Kwekkeboom binnenkort op in één bedrijf. Dat hebben de twee moederbedrijven, Ad van Geloven en Royaan, woensdag bekendgemaakt.

Als de fusie doorgaat, ontstaat een onderneming met een omzet van 246 miljoen euro en bijna 1100 medewerkers. De huidige grooteigenaars Lion Capital (Ad van Geloven) en NPM Capital (Royaan) zullen als aandeelhouders gezamenlijk optrekken.

Directeur Peter Doodeman (55) van Mora-eigenaar Ad van Geloven is de beoogde topman van de nieuw te vormen combinatie. De huidige bestuurder van Royaan, Bart Bakker (43), wordt verantwoordelijk voor de integratie van de verschillende onderdelen van het fusiebedrijf.

Beide ondernemingen zijn de afgelopen jaren stevig gegroeid door een reeks overnames van veelal familiebedrijven. Of zij de krachten mogen bundelen, is mede afhankelijk van het oordeel van de Europese Commissie, die de gevolgen voor de concurrentie op snackgebied moet onderzoeken.

Relevante artikelen

Alles van fastfood
    • Fastfood

    Faillissement dreigt voor De Pizzabakkers na sluiting

    Gisteren om 14:34
    • Fastfood

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland