Subway-sandwiches doen het goed in crisistijd
AMSTERDAM – Broodjeszaak Subway staat voor een goed belegde boterham tegen een relatief lage investering. Niet alleen voor de consument, maar ook voor de ondernemer. Uit cijfers van het Amerikaanse bedrijf blijkt dat Subway ondanks de recessie flink is gegroeid: er openden in 2011 wereldwijd ruim 2.100 nieuwe Subway-restaurants, goed voor zo’n 21.000 banen in een kwakkelende economie.
In 2012 wil Subway verder doorgroeien met 2.500 nieuwe restaurants wereldwijd. Dit levert naar verwachting 25.000 nieuwe banen op de ondersteunende functies die hierdoor ontstaan in de bouw, logistiek, voedselproductie en schoonmaak, niet inbegrepen. Ook in Nederland worden de Subway-sandwiches steeds populairder.
Inmiddels telt Nederland bijna honderd vestigingen.
Franchise 500
Het succes van Subway wordt ook erkend door Entrepreneur Magazine, een onafhankelijke, internationale titel voor de zakelijke wereld. Dit magazine riep Subway deze maand in de Franchise 500 uit tot de één na meest succesvolle franchiseketen ter wereld in 2012. Subway, vorig jaar op de negende plaats, staat hiermee net als de jaren daarvoor weer in de top drie.
Gedoodverfde concurrent McDonald’s, na Subway de hoogst genoteerde keten quickservicerestaurants, staat op de zesde plaats.
Lage investeringskosten
“Het Subway-succes is te danken aan een formule die klanten aanspreekt: een lekkere sandwich, in korte tijd voor je ogen bereid, precies zoals jij dat wilt”, zegt Justin Goes, Area Development Manager voor Subway.
“Bovendien biedt het franchiseconcept veel voordelen. Door de lage investeringskosten, ten opzichte van andere grote quickserviceformules, is een Subway-restaurant aantrekkelijk voor veel startende ondernemers. Vooral in de huidige economie plukt men daar de vruchten van.”
© Nationale Horecagids