25 november 2011 om 11:23
< 1 min lezen

Lagere omzetgroei horeca

DEN HAAG – In het derde kwartaal van 2011 heeft de horeca 3,1 procent meer omzet behaald dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. In vergelijking met de eerste twee kwartalen van 2011 is de omzetgroei gehalveerd.

De hogere omzet is vooral toe te schrijven aan hogere prijzen. De groei van het volume bleef beperkt tot 0,5 procent. Dit blijkt uit cijfers van het CBS.

Cafés boekten minder omzet dan een jaar eerder. Dit is de eerste omzetdaling na vier kwartalen van groei. Mede door het slechte weer in juli en augustus daalde de omzet met 0,7 procent. De prijzen waren 3,3 procent hoger, terwijl het volume 3,8 procent kromp.

In de horeca boekten cafetaria’s de grootste omzetgroei. De omzet was 6 procent hoger dan in dezelfde periode een jaar eerder. Deze groei is voor de helft toe te schrijven aan hogere prijzen en voor de helft aan een hoger volume.

Ook hotels en restaurants behaalden een omzetgroei, deze bedroeg gemiddeld 3,7 procent.

© Nationale Horecagids

Relevante artikelen

Alles van fastfood
    • Fastfood

    Faillissement dreigt voor De Pizzabakkers na sluiting

    15 oktober 2025 om 14:34
    • Fastfood

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland