Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Haren zet zich schrap voor Project X-feest

Door Redactie Nationale Horecagids
schedule 7 min
location_on [xx]km

HAREN (Novum) - De gemeente en politie in Haren zetten zich schrap voor het Project X-feest waarvoor vrijdagavond mogelijk duizenden feestgangers naar het Groningse dorp komen. Het feest, dat bedoeld was als privéfeestje maar waarvoor per ongeluk een openbare uitnodiging op Facebook werd gezet, krijgt geen podium van de gemeente. Toch treft Haren vrijdag voorzorgsmaatregelen.

Al in de ochtend werden straatnaambordjes in Haren verwijderd om feestgangers op een dwaalspoor te brengen, melden lokale media. Een dag eerder ging de politie al de straat op om jongeren af te raden naar het feest te komen. Ook werden daarvoor scholen bezocht.

Een politiewoordvoerder laat weten rekening te houden 'met een behoorlijke aanloop van mensen'. De Stationsweg, waar het feest zou plaatsvinden, wordt eventueel ter plekke afgesloten als blijkt dat het te druk wordt. Feestgangers worden naar een voormalig voetbalveld in de buurt gedirigeerd.

Groningse ondernemers proberen ondertussen een graantje mee te pikken van de hype rond het Project X-feest. Een bioscoop vertoont vrijdagavond eenmalig de film Project X. In de film, waar het feest zijn naam aan dankt, loopt een puberfeestje volledig uit de hand als het via sociale media uitgroeit tot een megafestijn. Ook organiseren cafés in de stad afterparty's onder de naam Project X.

Rond het middaguur waren slechts enkele jongeren en een journalist aanwezig voor de voormalige feestlocatie op de Stationsweg volgens de politie. "Wij verwachten dat het vanaf 18.00 uur mogelijk drukker wordt", aldus de woordvoerder.

Politie, justitie en gemeente overlegden vrijdagochtend over de situatie. Over daar besproken maatregelen wil de woordvoerder niets zeggen. De gemeente liet eerder weten eventuele alternatieve feesten niet te zullen steunen, omdat de veiligheid niet gegarandeerd zou kunnen worden.

Hoewel de gemeente afraadt vrijdagavond naar Haren af te reizen, geven duizenden mensen op sociale media aan alsnog te komen. Op Twitter wordt gesproken van touringcars die naar de Groningse plaats vertrekken. Dj Yellow Claw liet weten bij tienduizend volgers zijn dj-kunsten te zullen vertonen in Haren. Hij wordt inmiddels gevolgd door bijna elfduizend twitteraars.

Het nieuws over het Project X-feest heeft ook buitenlandse media bereikt. De Maleisische nieuwswebsite The Star Online meldt bijvoorbeeld dat 'de politie in een slaperig stadje in het noorden van Nederland zich voorbereidt op een invasie van feestgangers nadat een Facebook-uitnodiging zich had verspreid'.

Het Project X-feest kwam tot stand door een meisje die haar vrienden wilde uitnodigen voor een feestje voor haar zestiende verjaardag. Zij maakte daarvoor op Facebook een evenement aan, maar vergat aan te geven dat het om een privéfeestje ging.

In verschillende landen werd al een Project X-feest gehouden. In de Amerikaanse stad Houston viel daarbij een dode.

01 september '25 (10:36)

Burgemeester Zandvoort: 'Ontzettend gezellige dag'

Burgemeester David Moolenburgh van Zandvoort kijkt terug op een "superdag", zegt hij zondagochtend. De pleinen in het dorp stonden zaterdagmiddag "ramvol" met mensen die op grote schermen keken naar de kwalificatie voor de Dutch Grand Prix die zondagmiddag wordt verreden op het circuit van Zandvoort. "Er waren veel meer mensen dan we verwachtten. Dat was echt ontzettend gezellig."

01 september '25 (10:20)

NS vervoert bijna 140.000 Formule 1-fans per trein

De NS heeft dit weekend naar eigen zeggen bijna 140.000 Formule 1-fans naar Zandvoort gebracht. Dat is volgens het vervoersbedrijf meer dan in de voorgaande vier edities van de Grand Prix en daarmee een record.

01 september '25 ( 9:19)

Dutch GP uitverkocht, grote vraag naar 2026

De Dutch Grand Prix is op zaterdag en zondag uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race in Zandvoort meldde ook dat de belangstelling voor de laatste editie, The Final Lap, in 2026 nu al ongekend groot is.

01 september '25 ( 8:32)

Fans vroeg op voor racedag Zandvoort

Formule 1-fans zijn zondagochtend al vroeg op de been voor de Dutch Grand Prix die in de middag wordt verreden op het circuit van Zandvoort. Velen hebben shirts aan en petjes op van Red Bull Racing, het team van Max Verstappen. Ook McLaren is goed vertegenwoordigd in de bezoekersstroom. De Australische coureur Oscar Piastri van McLaren pakte zaterdag in de kwalificatie poleposition.

29 augustus '25 (11:11)

Zandvoort in sfeer voor Dutch Grand Prix

Treinen tussen Amsterdam en Zandvoort hebben vroeg in de ochtend al honderden Formule 1-fans naar de kustplaats vervoerd. Het is druk op het station. Bij de merchandisestand op het stationsplein in Zandvoort wordt vrijdagochtend volop gekocht. Vooral de shirts, vissershoedjes en petjes zijn populair, zegt een medewerker tegen een ANP-verslaggever.

28 augustus '25 ( 8:56)

Nationale Viering Amsterdam 750 jaar sluit af met groots liveconcert

Amsterdam sluit zijn 750ste verjaardag op maandag 27 oktober af met een groot liveconcert: de Nationale Viering Amsterdam 750 jaar. Het muzikale slotakkoord wordt 's avonds live op tv uitgezonden.

26 augustus '25 ( 8:27)

Walibi trekt gewraakt reclamespotje voor Halloween definitief terug

Attractiepark Walibi Holland trekt een omstreden reclamespotje voor een Halloweenevenement definitief terug. Het bedrijf zei eerder dat het spotje na zondag weer te zien zou zijn, maar nu kiest het park ervoor om het filmpje helemaal niet meer te tonen.

25 augustus '25 ( 9:38)

Ongeveer 2,5 miljoen bezoekers op SAIL Amsterdam

SAIL in Amsterdam heeft de afgelopen vijf dagen ongeveer 2,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat zei algemeen directeur Mitra van Raalten na afloop van het zeilevenement. Dat is meer dan de vorige editie in 2015, toen er bijna 2,3 miljoen mensen waren. Een record is het niet: in 2005 trok SAIL 2,6 miljoen mensen.

25 augustus '25 ( 8:38)

Laatste dag SAIL Amsterdam begint met grote drukte

In Amsterdam zijn zondagochtend al veel bezoekers aanwezig voor de laatste dag van SAIL. De organisatie verwacht dat de drukte gedurende de dag aanhoudt.

22 augustus '25 (11:34)

Tweede dag SAIL trekt veel bezoekers, drukte ook op het water

De organisatie van SAIL is te spreken over het verloop van de tweede dag. Het nautische evenement is net als de eerste dag "drukbezocht" en de sfeer op en rond het water is "gemoedelijk en feestelijk".