28 september 2021 om 11:55
< 1 min lezen

Fresku stopt tour: ‘Ik maak muziek over gelijkheid dus ga niemand buitensluiten’

Rapper Fresku staat op het punt zijn aankomende tournee te cancelen uit onvrede over het beleid met de coronapas. De artiest kan naar eigen zeggen de huur van zijn studio niet meer opbrengen omdat hij al bijna twee jaar niet meer optreedt. Maar hij wil dat iedereen welkom is en niet alleen mensen die een coronavaccinatie hebben gehad of die een negatieve coronatest kunnen overleggen.

Dat zei Fresku maandagavond in het NOS Journaal. “De afgelopen twee jaar zijn heel moeilijk geweest voor iedereen in de muziek en de entertainmentsector”, aldus de rapper. “Ik wil het liefste gisteren weer optreden. Maar dan wel met iedereen erbij. Het zou mij niet sieren als artiest met alle muziek die ik heb gemaakt over saamhorigheid en gelijkwaardigheid om een deel van mijn publiek buiten te sluiten. Dat vind ik not the way.”

Gecancelde tournees 

De tournee van Fresku gaat volgende week van start. Eerder cancelden ook Jandino Asporaat, Tim Douwsma en Giel Beelen hun tournees om deze reden. Hun besluiten kregen overigens ook veel kritiek. Collega’s stelden op sociale media dat dit soort beslissingen weinig sociaal zijn naar hun medewerkers en crew toe, die ook eindelijk weer kunnen werken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party
    • Evenementen

    Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party

    3 september 2025 om 10:37
  • Burgemeester Zandvoort: 'Ontzettend gezellige dag'
    • Evenementen

    Burgemeester Zandvoort: ‘Ontzettend gezellige dag’

    1 september 2025 om 12:36

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland