17 november 2014 om 14:50
< 1 min lezen

Winter bereikt Nederland volgende week

(Novum) - Nederland krijgt volgende week te maken met het eerste winterse weer. Vanaf komend weekeinde neemt de kans op nachtvorst flink toe naar tachtig procent, meldt Weeronline maandag. Daarmee zouden de temperaturen na weken hoger dan gemiddeld te zijn geweest onder de gebruikelijke temperatuur voor deze tijd van het jaar duiken. Overdag blijft het wel zonnig en ook 's nachts is het helder.

Door de lagere temperaturen ontstaat er kans op gladheid. Ook moeten automobilisten hun ruitenkrabber mogelijk weer opzoeken.

De plotselinge kou wordt veroorzaakt door een hogedrukgebied boven Scandinavië. Dat zorgt voor een oostenwind en de daarbij behorende lage temperaturen. In Centraal- en Oost-Europa zakt het kwik deze week al. Of de winter doorzet is nog lang niet duidelijk. Daar is een langere periode van oostenwind voor nodig.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • wijn in cadeauverpakking
    • Cafe

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Cafe

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44