23 mei 2017 om 17:12
< 1 min lezen

NCTV voert overleg met evenementensector

DEN HAAG - Dick Schoof, de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV), voert dinsdagmiddag overleg met vertegenwoordigers van de evenementensector.

Aanleiding is de aanslag van maandagavond in Manchester. Doel is volgens de NCTV om de klokken gelijk te zetten bij de beveiliging van grootschalige evenementen. Bij concerten en evenementen in Nederland worden al veel zichtbare en onzichtbare veiligheidsmaatregelen genomen, aldus de NCTV.

Het dreigingsniveau in ons land blijft na de aanslag in Manchester onveranderd, vier op een schaal van vijf. De zelfmoordaanslag na afloop van een concert van Ariana Grande in Manchester kostte aan zeker 22 mensen het leven. Onder de slachtoffers zijn veel tieners.

Dinsdag arresteerde de politie een 23-jarige man wegens mogelijke betrokkenheid bij de aanslag. Niet veel later eiste terreurbeweging Islamitische Staat (IS) de verantwoordelijkheid voor de aanslag op.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • wijn in cadeauverpakking
    • Evenementen

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Evenementen

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg