16 juli 2018 om 13:40
< 1 min lezen

‘Het blijft droog met kans op hittegolf’

AMSTERDAM (ANP) - Kondigden weerbureaus eind vorige week nog aan dat er een eind zou komen aan de droogte in Nederland, maandag meldt Weeronline dat de extreme droogte juist zal verergeren. Er valt de komende twee weken nauwelijks neerslag, terwijl eerder ,,stereotiep Nederlands zomerweer met geregeld buien'' werd verwacht.

2018 wordt het droogste jaar van deze eeuw en het verbreken van het record van 1976 komt in zicht, aldus Weeronline. ,,Soms brengt een lokale bui een paar millimeter regen maar het neerslagtekort loopt op van 220 naar circa 255 millimeter.”

,,Komende week is de kans op tropische dagen in De Bilt 50 procent en daarmee is er ook kans op een officiële hittegolf.” De andere helft van de weermodellen laten temperaturen tussen 24 en 28 graden zien. ,,Hoe warmer het wordt, des te meer vocht er verdampt en des te sneller het neerslagtekort toeneemt.”

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • wijn in cadeauverpakking
    • Evenementen

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Evenementen

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg