27 januari 2012 om 13:12
< 1 min lezen

Gemeente Elburg teleurgesteld over Defqon

ELBURG – Het college van Burgemeester & Wethouders (B&W) in Elburg heeft kennis genomen van het persbericht van de gemeente Dronten waarin zij aankondigt de intentie te hebben om Defqon als tweedaags evenement toe te staan. Burgemeester F.A. de Lange is ongelukkig met de gang van zaken. Hij signaleert dat de bewoners in de gemeente Elburg en met name die in de kern Doornspijk en Hoge Enk steeds meer te maken hebben met overlast. Deze kern ligt op korte afstand van het festivalterrein.

Volgens Frans de Lange is het probleem niet zozeer het tweedaagse festival als wel de continue dreun van zware bassen.

“Er zijn natuurlijk veel evenementen op het festivalterrein in Biddinghuizen. Het worden er steeds meer en daarmee neemt de overlast voor de gemeente Elburg steeds meer toe. Daarbij heeft het ene evenement nu eenmaal een ander karakter dan het andere. Het pijnpunt bij Defqon zijn de zware beats die men constant hoort. Het zou goed zijn wanneer daar ook op nationaal niveau meer aandacht voor komt”, aldus Frans de Lange. 

Officieel is de gemeente Elburg nog niet op de hoogte gebracht door de gemeente Dronten.

Burgemeester Frans de Lange: “Ik heb niet meer informatie dan hetgeen in het persbericht van de gemeente Dronten staat. Van een afstemming met de gemeente Elburg is dan ook geen sprake. Dat vind ik niet juist, gelet de ligging van Doornspijk en Hoge Enk en de overheersende windrichting.”

“Ik wacht dan ook de publicatie van de vergunning af. Hierna zal ik deze laten bestuderen om te bekijken of er aanleiding is voor bezwaar vanuit de kant van de gemeente Elburg”, reageert Frans de Lange. 

© Nationale Horecagids

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party
    • Evenementen

    Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party

    3 september 2025 om 10:37
  • Burgemeester Zandvoort: 'Ontzettend gezellige dag'
    • Evenementen

    Burgemeester Zandvoort: ‘Ontzettend gezellige dag’

    1 september 2025 om 12:36

Aankomende evenementen

11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland