4 juni 2018 om 17:28
< 1 min lezen

Bedreigingen om film Oostvaardersplassen

HARDERWIJK - De organisatie van het visserijfestival de Aaltjesdagen in Harderwijk kan de film De Nieuwe Wildernis donderdag tijdens het festival niet vertonen, omdat via sociale media "behoorlijke bedreigingen" zijn geuit. "De film over de Oostvaardersplassen en het natuurbeheer in dat gebied worden door activisten kennelijk niet als twee losse onderwerpen beschouwd. We willen dat bezoekers zich veilig voelen. We betreuren het dat er activisten zijn die hun mening met haat en dreigementen uiten'', schrijft het bestuur van het festival maandag op zijn site.

In de veelgeprezen De Nieuwe Wildernis van Ruben Smit zijn onder meer de edelherten en konikpaarden vier seizoenen lang gevolgd. Juist het beheer van de grote grazers in het natuurgebied staat sinds deze winter ter discussie omdat veel dieren het seizoen niet overleefden. De provincie Flevoland praat woensdag over een plan om het beheer zodanig te veranderen dat er minder dieren doodgaan.

De organisatie spreekt van een “explosie van haatmails” en “dreigementen met geweld tijdens de film”. In de openluchtbioscoop draait donderdag nu Holland: Natuur in de Delta.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • wijn in cadeauverpakking
    • Evenementen

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Evenementen

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg