5 maart 2013 om 15:23
< 1 min lezen

Poepbacterien in cake van Ikea

SHANGHAI(Novum/AP) – Chinese autoriteiten hebben bijna twee ton aan chocoladecake van Ikea vernietigd. Dat maakte het quarantainebureau van Shanghai bekend. Volgens de autoriteiten zitten er in de chocolade- en amandelcake te veel coliformbacteriën, die veel voorkomen in poep.

Een woordvoerder van Ikea stelt dat de cake al in november en december zijn vernietigd, maar dat het hoofdkantoor van de Zweedse meubelgigant er pas maandag achterkwam. Het bedrijf bekijkt of de chocoladecake van een Zweedse leverancier ook in andere landen uit de winkel moet worden gehaald. De cake wordt verkocht in een meerderheid van de landen waar Ikea actief is.

Ook creamkaas van Kraft en chocoladerepen van Nestlé zijn door de Chinese autoriteiten vernietigd. China heeft de voedselinspecties de laatste jaren aangescherpt na een reeks van schandalen. De Chinese tak van fastfoodketen KFC kwam vorig jaar nog in de problemen na berichtgeving dat de regels voor medicijngebruik bij kippen waren geschonden. Het Amerikaanse bedrijf schatte in dat de Chinese verkopen daardoor in januari met 37 procent zijn gedaald.

Relevante artikelen

Alles van catering
    • Catering

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Catering

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland