NVWA deelt tientallen waarschuwingen uit bij voedselcontroles op Koningsdag
28 april 2023 om 10:00
< 1 min lezen

NVWA deelt tientallen waarschuwingen uit bij voedselcontroles op Koningsdag

Inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) hebben op Koningsdag 49 waarschuwingen uitgedeeld voor onhygiënische situaties met voedsel. Het werd bijvoorbeeld niet goed of te koud bereid, waardoor met name worstjes en kip soms nog rauw van binnen waren. Dat kan risico's voor de voedselveiligheid opleveren.

Ook was er soms sprake van onjuiste informatie over allergenen zoals noten, pinda’s en ei, die bij mensen een allergische reactie kunnen veroorzaken.

Oranjefeesten en vrijmarkten

De inspecteurs voerden 90 inspecties uit op oranjefeesten en vrijmarkten door het hele land. Volgens een woordvoerster van de dienst zijn er naast waarschuwingen ook “enkele boetes” uitgedeeld, maar een exact aantal kon ze nog niet geven.

De bevindingen zijn min of meer vergelijkbaar met de inspecties van Koningsdag vorig jaar. Toen werden 118 inspecties uitgevoerd en 55 waarschuwingen uitgedeeld. De NVWA komt vrijdag met meer cijfers.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Catering

    Horeca groothandel: de beste leveranciers voor jouw horecabedrijf

    9 oktober 2025 om 14:26
    • Catering

    Horeca koelkast: wat is het en hoe kies je de beste?

    6 oktober 2025 om 11:09

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland