31 oktober 2011 om 10:18
< 1 min lezen

Kleine bedrijven mogen prijsafspraken maken

DEN HAAG (Novum) – Bedrijven met een relatief klein marktaandeel krijgen meer ruimte om prijsafspraken te maken. Dat heeft het kabinet vrijdag besloten. Het besluit moet ervoor zorgen dat kleine leveranciers van bijvoorbeeld levensmiddelen steviger staan tegenover grote afnemers zoals supermarkten.

Nu mogen bedrijven alleen prijsafspraken maken als ze samen niet meer dan vijf procent marktaandeel hebben en niet meer dan veertig miljoen euro aan omzet. Het maximale marktaandeel gaat naar tien procent. De maximumomzet verdwijnt.

De verruiming geldt niet als er invloed is op de handel met andere EU-landen. Zo mogen winkeliers in Zuid-Limburg geen afspraken maken over prijzen van producten die zijn bestemd voor de Belgische of Duitse markt.

Relevante artikelen

Alles van catering
  • wijn in cadeauverpakking
    • Catering

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Catering

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44