10 oktober 2011 om 18:14
< 1 min lezen

Clientgericht denken bij warme maaltijden kan beter in de zorg

EINDHOVEN – Onderzoeksbureau Foodinc. toont in samenwerking met Het Nederlands Kokspanel aan dat het cliëntgericht denken in de zorg beter kan. Niet alleen de keuzemomenten nemen af maar ook de wensen van de cliënten worden vaak niet opgevolgd. Dat meldt Profnews.

Het onderzoek toont aan dat slechts vijftien procent van de maaltijden is aangepast op specifieke wensen of eisen. In sommige gevallen kan dit voor cliënten grote consequenties met ze meebrengen.

Cliënten mogen niet alleen minder vaak kiezen, ze moeten zich ook houden aan een cyclus waarbij ze op vaste momenten voor een langere tijd keuzes doorgeven op maaltijdgebied. In veel zorginstellingen moet de kostprijs naar beneden. Daardoor maken koks steeds meer gebruik van voorbewerkte maaltijden.

© Nationale Horecagids

Relevante artikelen

Alles van catering
    • Catering

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Catering

    Drinkwaterproblemen raken ook horeca TivoliVredenburg

    3 november 2025 om 09:58

Aankomende evenementen

11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland