11 februari 2015 om 11:45
< 1 min lezen

Heineken verwacht iets zwakkere verkoopgroei

(Novum) - De verkoop van bierbrouwer Heineken neemt dit jaar minder sterk toe dan afgelopen jaar, omdat het bedrijf in 2014 onder meer profiteerde van het WK voetbal in Brazilië. Dat liet Heineken woensdag weten bij de publicatie van de cijfers.

Het wereldwijd verkochte biervolume van Heineken bedroeg vorig jaar ruim 181 miljoen hectoliter, tegen meer dan 178 miljoen hectoliter een jaar eerder. In alle regio’s met uitzondering van Centraal- en Oost-Europa nam het volume toe. Heineken verkocht meer bier in opkomende markten en profiteerde van de populariteit van nieuwe producten zoals Amstel Radler. Het verkoopvolume van het hoofdmerk Heineken steeg met 5,1 procent, met groei in alle regio’s.

Financieel directeur René Hooft Graafland zei in een toelichting dat de groei dit jaar iets zwakker zal zijn. De aanhoudende groei in opkomende markten kan een zwakke vraag in ontwikkelde markten opvangen, aldus Heineken. De marktomstandigheden blijven uitdagend, meldde het bedrijf.

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland