13 januari 2014 om 10:23
< 1 min lezen

‘Inzet loktiener in horeca dubieus’

(Novum) - Het is twijfelachtig of het inzetten van loktieners in de horeca strafrechtelijk wel mag. Dat stelt strafrechtadvocaat Sidney Smeets maandag in Metro. Hij noemt het 'dubieus' dat 17-jarigen op pad worden gestuurd om te kijken of ze ergens alcohol kunnen krijgen.

Smeets reageert in de krant op de boete die Henk Westbroek afgelopen weekeinde ontving nadat een loktiener alcohol kreeg in zijn café in Utrecht. De tiener zou daarbij geschminkt zijn om er ouder uit te lijken.

“Uitlokken is toegestaan als iemand niet verleid wordt iets te doen wat hij niet van plan was. Als in dit geval blijkt dat de loktiener als meerderjarige is geschminkt, dan lok je iemand uit een vergissing te begaan”, aldus Smeets. “Het is de vraag of een strafrechter dit goedkeurt. Ik vind het een moreel bedenkelijke actie.”

Smeets stond vorig jaar een man bij die opgespoord was door inzet van een lokpuber. Het ging eigenlijk om een agent die zich op sociale media voordeed als een minderjarige. Die werkwijze werd door de rechter afgestraft.

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43
    • Cafe

    Horeca Overijssel treedt hard op tegen overlastgevers

    10 oktober 2025 om 11:34

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland