Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Opstelten gunt jongeren geweldloze feestcultuur

Door Redactie Nationale Horecagids
schedule 6 min
location_on [xx]km
DEN HAAG (Novum) - Ivo Opstelten (VVD) gunt jongeren hun feestcultuur, totdat dit ontspoort in geweld en rellen. Overmatig alcoholgebruik moet daarom worden tegengegaan, schrijft de minister van Veiligheid en Justitie donderdag in de kabinetsreactie op het rapport van de commissie-Cohen over de Facebookrellen in Haren.

Cohen deed in zijn rapport de oproep tot alcoholmatiging, om zo rellen als in Haren te voorkomen. De oud-burgemeester sprak van een feestcultuur die 'inmiddels' in Nederland aanwezig zou zijn en gepaard gaat met veel alcohol. Bijna vijfentachtig procent van de rond de rellen aangehouden mensen zei alcohol gebruikt te hebben. "En als er iets is dat barrières slecht, dan is het alcohol", zei Cohen.

"De commissie spreekt over de gegroeide feestcultuur en You Only Live Once (YOLO)", schrijft Opstelten in de kabinetsreactie. "Dat is de jongeren van harte gegund, tot dit ontspoort door alcoholmisbruik en drugs." Hij schrijft dat alcohol een 'belangrijke risicofactor' is voor geweldpleging en hij is het daarom met Cohen eens dat overmatig alcoholgebruik moet worden teruggedrongen.

"Ouders, scholen, verenigingen, detailhandel en horecaondernemers hebben allen een verantwoordelijkheid om die barrières ook daadwerkelijk op te werpen." Daarnaast heeft de Tweede Kamer inmiddels besloten dat de leeftijd voor de verkoop en bezit van alcohol wordt verhoogd naar 18 jaar. Die leeftijdgrens moet goed worden gehandhaafd, stelt Opstelten.

Opstelten herhaalt in de brief verder dat de Facebookrellen een 'wake-upcall' is geweest. "Een 'wake-upcall', niet alleen voor gemeenten, politie en Openbaar Ministerie, maar voor de gehele samenleving." Ook spreekt hij 'grote waardering' uit voor hulpdiensten die tijdens de rellen in Haren 'in de frontlinie' hebben gestaan.

De bewindsman neemt verder de aanbeveling van Cohen over dat politie de sociale media met gaan gebruiken om evenementen als het Project X-feest in Haren op het spoor te komen. "De nationale politie brengt het gebruik van de sociale media binnen de politieprocessen op een hoger niveau", stelt de minister. "Sociale media vormen een belangrijk middel om transparant, betrokken, verantwoordelijk en anticiperend bij te dragen aan veiligheid."

Door de Facebookrellen is de alertheid voor grootschalige verstoringen van de openbare orde in de rest van het land vergroot, concludeert de minister. Het is nu zaak om de opgebouwde expertise te delen. "Vooral de dynamiek van de sociale media en het overmatig gebruik van alcohol zijn maatschappelijke verschijnselen, waarbij politie, OM en bestuur steeds opnieuw moeten bezien of de aanpak actueel is, of er nog op de juiste manier wordt geoefend en hoe consequente handhaving wordt gerealiseerd", aldus Opstelten.

26 februari '25 (14:31)

Horeca klaar voor carnaval, alleen wel personeelstekort in de Brabantse dorpen

De horeca heeft het in dorpen en buitengebieden tijdens carnaval moeilijk. Er is namelijk weinig personeel te vinden. Koninklijke Horeca Nederland laat weten dat als het om personeelstekorten gaat de ergste druk wel van de ketel is. Horeca in Brabant laten een ander verhaal horen. Horecabazen in de grote steden krijgen hun planning wel rond, maar in de dorpen is het een ander verhaal. Dat meldt Omroep Brabant.

21 januari '25 (11:56)

Strandpaviljoen Baggelhuizerplas staat voor 795.000 euro te koop

Het nieuwe horecapaviljoen aan de Baggelhuizerplas in Assen staat te koop. Aannemersbedrijf Evertsen Bouw uit Zwolle zette het strandpaviljoen begin 2024 neer aan de Baggelhuizerplas. Nu willen ze alweer van het pand af voor een bedrag van 795.000 euro. Dat meldt RTV Drenthe.

11 december '24 (11:34)

Jaar cel en tbs geëist door OM voor gijzeling in café Ede

Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een celstraf van twaalf maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 28-jarige Corné H. die op 30 maart in een café in Ede vier mensen urenlang gegijzeld heeft. De man was bewapend met messen en dreigde de straat op te blazen. Naast de celstraf vroeg de officier om H. een locatieverbod op te leggen en eiste ze een maatregel waarmee H. onder toezicht blijft staan na afloop van zijn gevangenisstraf en behandeling.

20 november '24 (10:21)

Gordon start nieuwe horecazaak op Curaçao

Gordon opent een vestiging van zijn horecaketen Blushing op Curaçao. Dat deelde de 56-jarige ondernemer dinsdag in een bericht op sociale media. Eerder kondigde Gordon al de komst van een hotel en restaurant aan op Bonaire.

05 november '24 ( 8:30)

Doorstart voor Dunkin' Donuts in Nederland

Koffie- en donutketen Dunkin' blijft bestaan in Nederland. De curator van het vorige maand failliet verklaarde bedrijf heeft een akkoord bereikt over een doorstart met Nabil Besali, die het merk in Nederland eerder onder zijn hoede had. 200 tot 250 mensen kunnen bij het bedrijf blijven werken, van eerst zo'n 400.

13 augustus '24 (15:47)

Bekendmaking nieuwe topman Starbucks zorgt voor winst op beurs

NEW YORK (ANP) - Starbucks is dinsdag na het openen van de New Yorkse aandelenbeurzen omhooggeschoten. Beleggers reageerden op het nieuws dat de koffieketen een nieuwe topman naar voren heeft geschoven. Brian Niccol, nu nog topman van restaurantketen Chipotle Mexican Grill, gaat het bedrijf vanaf 9 september leiden. De huidige topman Laxman Narasimhan treedt per direct terug, ook als lid van de raad van bestuur.

10 november '23 ( 9:05)

Amsterdam wil monumentale status voor bruine kroeg

Amsterdam wil bruine kroegen een gemeentelijke monumentale status geven om ervoor te zorgen dat de kenmerkende horeca niet uit de hoofdstad verdwijnt. Ook gaat het onderzoeken of bruine kroegen op de lijst kunnen van immaterieel erfgoed van UNESCO. Een voorstel daartoe van de PvdA is donderdag unaniem door de gemeenteraad aangenomen.

16 oktober '23 (15:09)

Gillis nu ook horecavergunning kwijt na vermoeden criminele geldstroom

Peter Gillis is ook de horecavergunning kwijt voor zijn vakantiepark in het Limburgse dorp Baarlo, vlak bij Venlo. De gemeente Peel en Maas heeft de vergunningen voor de horeca op Oostappen Vakantiepark De Berckt ingetrokken, laat de gemeente maandag weten. In augustus trok de gemeente Arnhem ook al de horecavergunning van het vakantiepark in Arnhem in wegens verdenkingen van fraude en strafbare feiten die door Gillis zouden zijn gepleegd.

01 oktober '23 (12:38)

Utrechtse horecazaak in weekend getroffen door explosie

Bij een horecazaak aan de Amsterdamsestraatweg in de Utrechtse wijk Pijlsweerd is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. De politie bevestigt berichtgeving hierover door RTV Utrecht, maar kon verder nog geen informatie geven over wat er is gebeurd.

19 juni '23 (12:49)

Buurtvereniging Heusden roept horecazaken op om terrassen te verkleinen

Op een zonnige dag op de Vismarkt in Heusden zul je veel mensen op terrasjes zien zitten onder het genot van een drankje. Maar niet iedereen geniet hier zo veel van als de terrasbezoekers. Voor bewonersvereniging Heusden Vesting zijn de terrassen al langere tijd een doorn in het oog. Zij willen dan ook dat deze een stuk kleiner worden, meldt BN de Stem.