Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Restobars: de trending casual horecazaken winnen terrein in Nederland

Door Redactie Nationale Horecagids
schedule 6 min
location_on [xx]km
Restobars: de trending casual horecazaken winnen terrein in Nederland
De restobar: een combinatie van een restaurant en een bar. Het is een categorie eet- en drinkgelegenheden die absoluut trending is. Zaken waar een echte ‘bar-vibe’ hangt, maar waar de gerechten meer doen denken aan een chique restaurant. De bar in een restobar staat centraal, net zoals bij een bar. De chef in de zaak heeft vaak ervaring in restaurants uit het hogere segment, maar kookt hier zonder poespas en zonder een vast menu. Soms bieden deze zaken niet eens een kaart en mogen gasten vragen naar de hapjes die de chef die dag te bieden heeft. Het zijn vaak toegankelijke buurtcafés, waar de service informeel is en eten aan de hoge toonbank net zo gezellig is als aan tafel. De ontwikkeling is een kentering van de Nederlandse barscene. Waar het voorheen minder normaal was om gastronomisch te genieten in een bar, brengt deze categorie horeca daar mogelijk verandering in.

De verschillen tussen restaurants en bars worden in restobars dus samengebracht. De meeste bars hebben gewoon de functie van een bar, ook al staat er eten op de kaart. Sommige restaurants lijken wel op een bar, maar zijn uiteindelijk gewoon restaurants. Neem bijvoorbeeld Restaurant 212 in Amsterdam. Nu begint er een verandering plaats te vinden.

In Frankrijk is het concept van een restobar al heel normaal. Een plekje dat oogt als een bar, maar draait om verfijnde dranken met een kleine, maar hoogwaardige menukaart. Ondanks de tijd die in de gerechten wordt gestopt, is er geen klassieke indeling van een voor-, hoofd- en nagerecht. Hier vraag je soms aan de barman of barvrouw wat er te snaaien valt, aangezien er niet altijd een kaart is. Het barpersoneel is dan ook niet écht barpersoneel, maar meer een soort sommelier.

Inrichting en sfeer

De inrichting van een horecazaak zegt veel over de onderneming. In het Verenigd Koninkrijk spreken ze van zogeheten ‘New Cafes’. Ook in Nederland beginnen die populariteit te vergaren en oude bruine cafés beginnen steeds meer gerechten en betere dranken aan te bieden. In een restobar draait het nog steeds om muziek en dat is erg bepalend voor de sfeer. Vaak is er een platenspeler en een mooie collectie aan vinyl aanwezig.

Verklaring voor opmars

Gijsbregt Brouwer is trendwatcher voor de foodsector. Brouwer stelt dat deze bars al voor de coronapandemie aan hun opmars waren begonnen, maar deze hier een extra aanzwengel heeft gegeven. Het lijkt erop alsof écht luxueus eten voorbij is, maar mensen nog wel op zoek zijn naar een gastronomisch hoogstandje. Daar komen restobars om het hoekje kijken. Minder gedoe, het is duurzamer, maar ook bieden kleinere ruimtes ondernemers de mogelijkheid om hun prijzen naar beneden te schroeven. Dat speelt perfect in op de ontwikkeling. Mensen willen gastronomisch genieten in een huiskamersetting. En door de lagere kosten bieden restobars ook voor ondernemers kansen. Er is minder personeel nodig, vergt een lagere investering en er is minder kans op verspilling. Minder couverts is ook een minder groot probleem, omdat de ruimte vaak kleiner is waardoor er met een lagere bezetting nog steeds een volle zaak gedraaid kan worden.

Door: Nationale Horecagids / Ilias van Bruggen

03 september '25 ( 8:37)

Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party

Het is onduidelijk of mensen die een kaartje hadden gekocht voor de gestaakte productie Mamma Mia! The Party in Rotterdam hun geld terugkrijgen. Dat blijkt uit gesprekken van het ANP met producent Punch en ticketshop Eventim. Beide partijen geven aan nog weinig concreets te weten over het lot van de kaarthouders.

28 augustus '25 ( 9:55)

Aantal downloads 112app schiet omhoog na dood Lisa

De 112-app is sinds vorige week 85.000 keer gedownload, meldt de politie. Dat is volgens een woordvoerder flink meer dan gemiddeld. De politie verklaart de toename door de aandacht voor de app in de media en op sociale media, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week in Duivendrecht.

26 augustus '25 ( 8:27)

'Ingezameld geld 'Wij eisen de nacht op' zal zorgvuldig worden besteed'

De initiatiefneemster van de crowdfunding 'Wij eisen de nacht op' wil het geld dat ze inzamelt zo goed mogelijk besteden. Nu de boodschap op veel digitale schermen sinds zondag in het land is te zien, kijkt Danique de Jong naar wat er nog meer mogelijk is voor de veiligheid van jonge vrouwen op straat. De teller van de actie staat maandag halverwege de middag op bijna 430.000 euro, afkomstig van meer dan 15.000 donaties.

14 augustus '25 (15:13)

Onderzoek naar misleidende duurzaamheidsclaims koffie en cacao

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet binnen de levensmiddelensector het grootste aantal mogelijk misleidende claims in de koffie- en cacaoketen. De toezichthouder vindt dit aanleiding voor extra onderzoek.

14 augustus '25 (15:13)

Bierbrouwer Carlsberg mist vertrouwen bij consument

Bierbrouwer Carlsberg voelt dat consumenten minder snel geld uitgeven aan bier en andere dranken. Na jaren van stevige prijsstijgingen in de supermarkt en de kroeg dragen internationale handelsspanningen nu bij aan onzekerheid onder consumenten, zei topman Jacob Aarup-Andersen.

11 augustus '25 (11:37)

Cafés en snackbars binnen handbereik in bijna elke regio

Voor wie op zoek is naar een gezellig café of snackbar, is de afstand in Nederland doorgaans klein. In 2024 was de gemiddelde afstand tot een café slechts 1,5 kilometer. In steden als Amsterdam en Den Haag kunnen inwoners zelfs kiezen uit tien cafés binnen een kilometer. Rotterdam volgt met meer dan zeven cafés in dezelfde straal. Dit meldt CBS.

06 augustus '25 (13:56)

HHB-jurylid Robèrt van Beckhoven sluit deal over terugbetaling na mislukte crowdfunding

Robèrt van Beckhoven heeft een akkoord bereikt met het grootste deel van de mensen die nog geld van hem krijgen. De geldschieters investeerden in 2019 met hem in een nieuw horecabedrijf, maar zagen een deel van hun investering in rook opgaan toen dat bedrijf al snel werd opgeheven en zij hun geld niet meer terugkregen. Een woordvoerder van Van Beckhoven maakte het akkoord woensdag bekend.

26 februari '25 (14:31)

Horeca klaar voor carnaval, alleen wel personeelstekort in de Brabantse dorpen

De horeca heeft het in dorpen en buitengebieden tijdens carnaval moeilijk. Er is namelijk weinig personeel te vinden. Koninklijke Horeca Nederland laat weten dat als het om personeelstekorten gaat de ergste druk wel van de ketel is. Horeca in Brabant laten een ander verhaal horen. Horecabazen in de grote steden krijgen hun planning wel rond, maar in de dorpen is het een ander verhaal. Dat meldt Omroep Brabant.

21 januari '25 (11:56)

Strandpaviljoen Baggelhuizerplas staat voor 795.000 euro te koop

Het nieuwe horecapaviljoen aan de Baggelhuizerplas in Assen staat te koop. Aannemersbedrijf Evertsen Bouw uit Zwolle zette het strandpaviljoen begin 2024 neer aan de Baggelhuizerplas. Nu willen ze alweer van het pand af voor een bedrag van 795.000 euro. Dat meldt RTV Drenthe.

11 december '24 (11:34)

Jaar cel en tbs geëist door OM voor gijzeling in café Ede

Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een celstraf van twaalf maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 28-jarige Corné H. die op 30 maart in een café in Ede vier mensen urenlang gegijzeld heeft. De man was bewapend met messen en dreigde de straat op te blazen. Naast de celstraf vroeg de officier om H. een locatieverbod op te leggen en eiste ze een maatregel waarmee H. onder toezicht blijft staan na afloop van zijn gevangenisstraf en behandeling.