16 december 2011 om 11:25
< 1 min lezen

Meer tijd om te wennen aan de wietpas

DEN HAAG (ANP) – Gemeenten in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg krijgen langer de tijd om zich voor te bereiden op de invoering van de wietpas.

Op 1 januari worden coffeeshops besloten clubs waarvoor een wietpas nodig is, maar de handhaving van het nieuwe beleid begint in het zuiden pas in mei.

Dat heeft minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) donderdag geschreven aan de Tweede Kamer. Onder meer Maastricht had gepleit voor latere invoering van de wietpas.

De minister had al aangegeven soepel om te willen gaan met gemeenten die per 1 januari niet klaar zijn voor invoering van de pas, maar uitstel van een jaar, zoals de gemeenteraad van Maastricht bepleitte, gaat hem te ver.

Goede ledenlijst
In 2013 krijgen ook coffeeshops in de rest van het land met de wietpas te maken. De besloten clubs die coffeeshops dan zijn, mogen dan hoogstens 2000 leden hebben. De coffeeshophouder moet zorg gaan dragen voor een goede ledenlijst.

Alleen ingezetenen van Nederland mogen lid worden van een coffeeshop. Daarmee wil het kabinet drugstoeristen weren.

Positief
Terneuzen staat positief tegenover de beslissing van minister Ivo Opstelten om gemeenten meer tijd te geven om zich voor te bereiden op de invoering van de wietpas.

”Wij hebben steeds aangedrongen op een zorgvuldige voorbereiding en uitvoering. Dit is dus op zich een goede zaak”, aldus een woordvoerder donderdag.

De Zeeuwse gemeente besloot vorig jaar in afwachting van de invoering van de wietpas dat in de lokale coffeeshop maar 2 gram per klant per dag mag worden verkocht in plaats van de gebruikelijke 5 gram.

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland