8 februari 2012 om 11:28
< 1 min lezen

Krakersbolwerk Vrankrijk mag toch weer open

AMSTERDAM (ANP) – Het café van krakersbolwerk Vrankrijk in Amsterdam mag toch weer open. De krakers die het gaan runnen, moeten zich wel aan een aantal voorwaarden houden. Dat heeft burgemeester Eberhard van der Laan dinsdag aan ze laten weten.

Van der Laans voorganger Job Cohen sloot het café begin 2009. Dat gebeurde nadat bewakers bezoekers hadden mishandeld. Een van de slachtoffers liep daarbij een schedelbreuk op. Volgens Cohen werkte Vrankrijk het politieonderzoek naar de mishandeling tegen.

Later wilde een nieuwe stichting uit de kraakbeweging, Stichting Tweeënveertig, het café heropenen. De gemeente besloot eerst geen vergunning te geven, maar de krakers dienden daar bezwaar tegen in. Nu krijgen ze er wel een.

Relevante artikelen

Alles van cafe
    • Cafe

    Wat is het verschil tussen een normale parasol en horeca parasol?

    4 november 2025 om 11:50
    • Cafe

    Horeca makelaar: specialist in koop, verkoop en huur van horecapanden

    17 oktober 2025 om 14:43

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland