17 augustus 2021 om 13:13
< 1 min lezen

Huishoudens geven meer uit aan kleding, auto’s en horeca

Nederlandse huishoudens hebben in juni flink meer uitgegeven dan in dezelfde maand een jaar eerder. Onder meer aan kleding en schoenen, auto's en elektronica gaven ze meer uit, becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook aan diensten zoals verzekeringen, de kapper of een bezoek aan een restaurant of voetbalwedstrijd gaven we meer uit.

In totaal gingen de uitgaven van huishoudens met 6,4 procent omhoog ten opzichte van juni vorig jaar. Begin juni ging de horeca weer open en ook andere vormen van vermaak zoals theaters, bioscopen, pretparken en dierentuinen konden toen weer onder voorwaarden gasten ontvangen. Eind juni kwam aan veel van die voorwaarden een einde.

Duurzame goederen

De uitgaven aan duurzame goederen als auto’s en elektronica stegen met 8,1 procent, aan diensten gaven we 8 procent meer uit. De consumptie van diensten lag nog wel 7,8 procent lager dan in juni 2019. De dienstensector is goed voor de helft van de uitgaven van huishoudens.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cafe
  • wijn in cadeauverpakking
    • Cafe

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Cafe

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg