Controle op geluidsoverlast bij horeca Zwolle
In de binnenstad van Zwolle is in het weekeinde van 9 en 10 juli 2011 tijdens uitgaansuren (weer) gecontroleerd op geluidsoverlast bij horecabedrijven.
Medewerkers van de afdeling Fysieke Leefomgeving van de gemeente controleren regelmatig of ondernemers in het centrum zich aan de voorschriften houden. De toezichthouders van de gemeente werken bij het tegengaan van geluidsoverlast in de binnenstad samen met de politie.
Naar aanleiding van klachten van binnenstadbewoners of op basis van eigen waarnemingen wordt gecontroleerd of horecagelegenheden zich aan de regels houden die gemaakt zijn om (geluids)overlast te voorkomen. Met name in de zomerperiode zorgen openstaande deuren en ramen van (dans)cafés voor teveel lawaai buiten het pand.
Kans
Horecabedrijven die tegen de regels en afspraken in voor geluidsoverlast zorgen krijgen de kans om zelf iets aan de overtreding te doen. Als bij een horecabedrijf voor de eerste keer een overtreding van de geluidsnormen wordt geconstateerd, volgt eerst een ‘voorgenomen last onder dwangsom’.
De ondernemer wordt dan duidelijk gemaakt welke overtreding is geconstateerd en hoe hij of zij dat kan voorkomen.
Wordt later nogmaals geconstateerd dat de regels en afspraken niet nagekomen worden, dan volgt een zogenoemde ‘last onder dwangsom’. Pakt een ondernemer de overlast dan nog niet aan, dan gaat de gemeente over tot de inning van de dwangsom – een boete van 500 euro per overtreding.