29 juli 2020 om 02:17
< 1 min lezen

Politie Antwerpen sloot 34 horecazaken afgelopen weekend

De Antwerpse politie heeft afgelopen weekend 34 horecazaken waaronder vijf shishabars gesloten omdat ze maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus niet naleefden. Vooral de regel dat medewerkers mondkapjes moeten dragen werd overtreden. De politie controleerde meer dan 550 zaken.

Antwerpen heeft vanwege het snel groeiende aantal coronabesmettingen de handhaving opgevoerd. Iedereen in de stad moet sinds maandag een mondkapje bij zich hebben, zodat dat op drukke plekken opgezet kan worden.

Burgemeester Bart De Wever riep horeca-uitbaters in Antwerpen zaterdagavond via Twitter op de regels te respecteren. Toen had de politie al negen zaken tijdelijk gesloten.

900 besmettingen

In de provincie Antwerpen zijn in een week tijd meer dan negenhonderd besmettingen vastgesteld. Virologen hebben opgeroepen de stad voorlopig te mijden.

Ook in andere delen van het land worden stijgingen gemeld. De Nationale Veiligheidsraad zit al uren samen om zich te beraden over het terugdraaien van eerder versoepelde maatregelen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cafe
  • wijn in cadeauverpakking
    • Cafe

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Cafe

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

08 Mar
Horecabeurs Goes 2026
  • Zeeland
29 Mar
Noord-Hollandse Horecabeurs 2026
  • Noord-Holland
20 Sep
Gastvrij Rotterdam 2026
  • Zuid-Holland
04 Oct
BBB Maastricht 2026
  • Limburg