14 april 2020 om 12:35
< 1 min lezen

Minister De Jonge: houd niet te veel hoop op Pinkpop

Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid, Welzijn en Sport denkt dat de kans klein is dat grote festivals als Pinkpop kunnen doorgaan. "Ik wil de hoop niet te groot maken", zei hij maandagavond in L1mburg Centraal. "We zitten de komende tijd nog vast aan de anderhalvemetersamenleving en dat geldt ook voor evenementen."

Hoewel alle evenementen tot en met 1 juni zijn verboden en Pinkpop (19-21 juni) erna plaatsvindt, lijkt de kans groot dat maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus worden verlengd. De voornaamste reden om anderhalve meter afstand te blijven houden, is de druk op de zorg. “Daar moeten ze nu alle zeilen bijzetten om de coronabesmetting het hoofd te bieden”, aldus De Jonge. “We zitten echt nog wel even aan de maatregelen die nu gelden vast, want we moeten blijven voorkomen dat de zorg onder water komt te staan.”

De organisatie van de grote zomerfestivals is vooralsnog gewoon bezig. Wel riep de managing director van MOJO, verantwoordelijk voor onder meer Pinkpop en Lowlands, vorige week het kabinet op zo snel mogelijk een knoop door te hakken over de doorgang van de festivals.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party
    • Evenementen

    Onduidelijkheid rond kaartafhandeling Mamma Mia! The Party

    3 september 2025 om 10:37
  • Burgemeester Zandvoort: 'Ontzettend gezellige dag'
    • Evenementen

    Burgemeester Zandvoort: ‘Ontzettend gezellige dag’

    1 september 2025 om 12:36

Aankomende evenementen

15 Nov
HORECA EXPO 2025
  • Buitenland
11 Jan
Horecava 2026
  • Noord-Holland
08 Feb
HorecaEvenTT 2026
  • Friesland