2 maart 2015 om 11:48
< 1 min lezen

Belgen kopen moederbedrijf Oranjeboom

(Novum) - De Belgische investeringsmaatschappij Gimv neemt de eigenaar van biermerk Oranjeboom over van de Nederlandse investeerder Egeria. Dat maakte Gimv vrijdag bekend, zonder een overnamesom te vermelden.

De overname wordt gedaan samen met het management van United Dutch Breweries (UDB), dat Oranjeboom bezit. Naast Oranjeboom heeft het in Breda gevestigde UDB merken als 3 Horses, Royal Dutch en Atlas. Verder verkoopt het bedrijf speciaalbieren, zoals niet-alcoholische en donkere moutbieren. De jaaromzet van de brouwer ligt op 77 miljoen euro.

UDB besteedt zijn bierproductie uit aan andere brouwerijen. Zelf regelt UDB de logistiek, verkoop en marketing. De brouwerij van het van oorsprong Rotterdamse merk Oranjeboom in Breda werd in 2004 gesloten. Oranjeboom wordt verkocht in meer dan honderd landen, maar is vrijwel niet meer verkrijgbaar in Nederland.

Volgens Gimv is het de grootste investering van het bedrijf in Nederland tot dusver.

Relevante artikelen

Alles van cafe
  • wijn in cadeauverpakking
    • Cafe

    Leuke cadeaus voor een echte bourgondiër

    19 september 2025 om 13:39
  • Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s
    • Cafe

    Brand bij Domino’s Heiloo veroorzaakt door opladende accu’s

    17 september 2025 om 12:44